EHF FÉRFI KÉZILABDA BL., “A”-CSOPORT,  6., FORDULÓ:

PICK Szeged–Aalborg Handball (dán) 31–28 (17–13)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Lah, Skok (szlovének).
PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 1, Tönnesen 1, Martins 1, Bánhidi 5, Mackovsek 5, Frimmel 3/1. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, Garciandía 5, Bodó 2, Rosta, Bombac 3, Blonz 1, Sostaric 4/1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Aalborg Handball: Gade – Björnsen 4, Sandell 3, J. Nielsen, Antonsen 3, Pálmarsson 2, Barthold 8/5. Csere: Claar 6, M. Larsen, Möllgaard 1, Christensen, Jakobsen 1, Samuelsson. Vezetőedző: Stefan Madsen.
Hétméteres: 4/2, ill. 5/5.
Kiállítás: 12, ill. 8 perc.

Kemény védekezés, kitűnő kapusteljesítmény, győzni akarás – hazai pályán verte a csoportelsőt a
Pick Szeged
Pick Szeged – Aalborg Handbold 31 – 28 (17 – 13), 3.000 néző

A Bajnokok ligája hatodik fordulójában a hét meccsének választott összecsapás került
megrendezésre, az újszegedi Sportcsarnokban. A hazaiak a dán Aalborg Handbold-ot fogadták, aki
jelenleg vezetik a csoportot nyolc ponttal.
A két csapat utoljára 2020.02.08-án találkozott Szegeden, ahol 26 – 26 (13 – 15) döntetlen született.
Ha a két Csapat elmúlt 10 BL meccsének eredményét nézzük, akkor a Pick Szeged mérlege 4
győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség, míg a Vendégeknél: 7 győzelem és 3 vereség.
Kemény összecsapásra számíthattunk, gyors játékkal. Bombac (44) a kispadon, de Martins
vezényletével indult a 60 perc, Gaber (22) nélkül még mindig a Szeged, míg a Vendégeknél Aron
Palmarsson (4) neve lehet ismerős, aki korábban a Telekom Veszprém színeiben is járt már Szegeden.
Az első félidőben remek védekezéssel és Mikler (16) hatalmas védéseivel kezdődött
20:00 12 – 9-nél Vendég időkérés szakította meg a játékot, melyet egy vitatott „sípszó” előzött meg,
büntetés egy dán hétméteres. A bírói döntést a Szurkolók is fütyüléssel díjazták.
28:31 16 -12, időt kért a Mister.

Fotó/Szokodi László
A második félidő rosszul indult, a kiharcolt hétméteresből piroslapos kiállítás lett, Frimmel (25) fejbe
lőtte a kapust, még ha nem is szándékosan. Gyorsan ledolgozta az emberelőny alatt az Aalborg a
hátrányát, melyet Mikler védése és Garsiandia (41) bombája állított meg. Deki is megmutatta, hogy
visszanyerte régi formáját, egyedül öt védőt maga mögött hagyva bombázott.
Hatalmas Mikler bravúr a félidő közepén!!! A kipattanó után Palmarsson ziccerét is védte, a Csarnok
állva tapsolta a ma kitűnően védő hálóőrt.
A játékvezetés ma sem engedett „hazai pályát”, a 47-dik percben Pastor mestre is sárgalapos
figyelmeztetést kapott, miután a támadásból visszafutó Bánhidi (27) kettő perces kiállítást kapott.
50:28 25 – 23, hazai időkérés törte meg a játékot.
58 percnyi játék után 29 – 26, állva éltette a Pick Szegedet a hazai Publikum. Zengett a csarnok a
„Hajrá Szeged”-től.

Remek, összeszedett, játékkal megérdemelten a Szegedé a két pont. Nem érdemtelenük a
hét játékosának, hálóörünket Mikler Roladot választotta z EHF ��

Így értékelték a Felek a találkozót:
Stefan Madsen, az Aalborg Handbold vezetőedzője: Gratulált a Szegednek, kiemelte, hogy mindig
szenzációs ebben a Csarnokban játszani, és ma is egy nagyon erős Csapattal játszottak. „Voltak és
vannak sérülések a csapatukban, ráadásul egy győzelemre kiéhezett Csapattal kellett ma játszaniuk,
akik ma is bebizonyították, hogy Európa egyik TOP csapatannak. Az első félidőben még tudták tartani
a lépést védekezésben, de nagyon nehéz volt a másik térfélen, ahol Mikler, nagyon jól védett.

Harcoltak végig a mérkőzés során, új taktikai elemmel is próbálkoztak, a hét a hat elleni játékkal. Ez
nem működött, többször belehibáztak. Szomorúak, mert reménykedtek, hogy legalább egy ponttal
tudnak távozni, de ez ma nem jött össze.
Juan Carlos Pastor a Pick Szeged vezetőedzője:

„az elmúlt évek munkája ma is meglátszott és egy
nagyszerű Csapattal játszottunk. Ma legalább háromszor, négyszer meg kellett nyernünk ezt a
meccset, de megérdemeltük a győzelmet, és megérdemeltük a két pontot. Az első félidőben nagyon
jól játszottunk, Roli csodálatosan védett, viszont a kiállítások megnehezítették a dolgunkat a
mérkőzés során. Ez idő alatt volt, hogy 3 – 0 is le tudott hozni egy ilyen időszakot az Aalborg.
Folyamatosan kipattanók voltak és újra lőhettek, így fontos volt a koncentráció is. A második
félidőben volt egy kritikus pont a mérkőzés során, amikor hét a hatot játszottak ellenünk, nekünk
pedig egy gól kellett, hogy zsebünkben tarthassuk a meccset. Ekkor jött elő a csapat igazi karaktere,
ezzel tudtuk megnyerni a mérkőzést. Ez egy nagyon fontos győzelem, ez egy rendkívül nehéz sorozat,
mindenki láthatja, milyen erős Csapatok vannak. Ma nagyon nehezen sikerült nyerni, ez egy
végigdolgozott mérkőzés volt, megérdemelt két pont, viszont a mérkőzés során végig csapatként
tudtunk játszani, ezt kell folytatnunk, erre kell építenünk.”

Jensen Mollgaard, az Aalborg Handbold balátlövője: köszönte a vendéglátást és ezt az estét a
Szegednek. „Remek mérkőzés volt, már amikor megérkeztek érezték, hogy egy különleges hangulatú
arénában vannak, ahol nagyszerű hangulat fogadja őket. Sosem nyert még Szegeden, mindenki tudja,
hogy nehéz itt játszani, úgy érem ma megérdemelten nyert a Szeged. Ahogy Pastor is elmondta,
többször is lezárhatták volna a mérkőzést, csalódottka vagyunk, hogy mégsem sikerült utol érnünk a
Szegedet és egyenlíteni. Sok TOP Csapat bukott már el itt Szegeden, ma nekünk sem sikerült
megnyerni ezt a mérkőzést, és ebben nagy szerepe volt Mikler Rolinak, akinek külön gratulálok a mai
teljesítményéhez!”

Mikler Roland, a Pick Szeged kapusa: „gratulálok az Ellenfelünknek, ma is bebizonyították, hogy egy
rendkívül komoly játékerőt képviselő Csapat. Annyit szeretnék csak mondani, hogy ilyen
csapatmunkával, ilyen 60 perces küzdelemmel és ilyen atmoszférával lehet nyerni egy ilyen komoly
Csapat ellen, akkor is, ha vannak sérültjeink. Nagyon boldog vagyok, és Mindenki hozzátette a
magáét. Lehet, hogy én kaptam a különdíjat, de ez jár a Csapatnak, annak minden egyes tagjának!”