A Videoton a legesélyesebb, de az MTK- nak is, 8% esélye van a kupa megszerzésére

A tervek szerint szigorú egészségügyi előírások mellett május 23-án a Magyar Kupa elődöntőinek első mérkőzéseivel folytatódik a futballidény. A koronavírus járvány miatt az utolsó kupamérkőzéseket még, márc. 3-4-én, és 10-11- én tartották meg.

Eredmények:

PAKSI FC – BUDAPEST HONVÉD 0 -2

PUSKÁS AKADÉMIA – FC MEZŐKÖVESDI SE  1 – 2

ZTE – MOL FEHÉRVÁR FC      2 – 5

DOROGI FC – MTK BUDAPEST FC 0 -4

Az elődöntőbe jutott négy csapat mérkőzéseinek időpontjai, és esélyei a győzelemre, a Szokodi Academy Media számításai szerint, %-os arányban:

• A Magyar kupát legtöbbször, a Ferencváros csapata szerezte meg 27x. Az 1-9. helyezett  magyar csapat, akik a legtöbbször megnyerték a magyar kupát, sorrendben.

• A Magyar Kupában 128 futball csapat vesz részt, 12 csapat a NB I-es bajnokságból, 20 csapat a NB II. – es bajnokságból, 41 csapat a NB III-as bajnokságból, 55 csapat a területi selejtezőkből. Így áll össze a hazai kupasorozat, ahol oda-vissza mérkőznek meg a csapatok, és a győztes jut tovább, a döntőt idén július 03-án rendezik.

CIKK/SZAMY:Szokodi L.