LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG A-CSOPORT 1. FORDULÓ, 2.MÉRKŐZÉS

Baku, Olympic Stadion V:Clément Turpin ( FRA)

Wales: Ward – C. Roberts, Rodon, B. Davies, Mepham – Morrell, Allen, Ramsey (Ampadu, 90+3.) – D. James (Brooks, 75.), Moore, Bale

Vezetőedző: Rob Page
Svájc: Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Mbabu, Xhaka, Freuler, R. Rodríguez – Shaqiri (Zakaria, 66.) – Embolo, Seferovic (Gavranovic, 84.).  Vezetőedző: Vladimir Petkovic
Gólszerző: Moore (74.), ill. Embolo (49.)

A mérkőzés alakulása:

Két egyforma erősségű csapott össze az Európa-bajnokság „A” csoportjának második mérkőzésén , Wales – Svájc 1-1. A mérkőzés első félidejében inkább a svájci csapaton látszott jobban a győzni akarás. Mind a két csapatnak volt, egy -egy helyzete, de azokból gól nem született.

15.perc: Walesi támadás a bal oldalon a beívelt labdát Moor fejjel megcsúsztatja a labdát, amit a  svájci kapus  kiöklözte a kapura érkező labdát.

SZÉP VÉDÉS VOLT!

20.perc : Svájci szöglet a jobb oldalon a beívelő labdára Schär érkezik az ötös sarkához, aki egy pimasz hátsó jobb lábas pöccintéssel küldte kapura a labdát, amit Ward reflex mozdulattal tudott csak hárítani.

48. perc: Embolo kap labdát, aki két walesi játékos vesz körül a tizenhatos vonalánál ellövi a labdát, amit Ward hárít. Svájci szöglet jobb oldalon, amit Shaqiri  végez el. A beívelt labda pont  Embolo fejére érkezik, úgy hogy, közben egy walesi közben körbefogja. Embolo fejese annyira erős és pontosan helyezett, hogy Ward ez már repülve sem tudta eléri, 0-1.

Vezet Svájc!

A folytatásban visszaesett a svájci lendület és ezt a walesi csapat a 74. percben kihasználja.

74.. perc:  Walesi szöglet a jobb oldalon a beívelt labdát Moor fejjel a hálóba fejeli, szinte ugyan olyan gól, mint a svájciaké volt, 1-1.

Moor bekötött fejjel is parádésan fejelte be a labdát az ellenfél kapujába.

A folytatásban volt, még egy gól, a svájci csapat részéről, de azt les miatt a játékvezető visszavonta.

Borítókép: (Fotó: Matthew Lewis – UEFA / UEFA a Getty Images-en keresztül)

Wales                                                              CSAPAT STATISZTIKÁI                                          SVÁJC

9                                                                         Lövés                                                                             18

35%                                                                  Labdabirtoklás                                                          65%

283                                                                    Passzok                                                                         519

6                                                                         Szabálytalanság                                                         9

1                                                                        Sárga lap                                                                          2

4                                                                        Szöglet                                                                              12