FRANCIA LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG , (LIGUE 1.), 12., FORDULÓ

-K.Mbappé megállíthatatlan!

Fotó/ Szokodi László ( K.Mbappé , PSG játékosa.)

• A francia labdarúgó bajnokság 11., fordulójában a PSG (2.), a Reims (4.), otthonába látogat. A fővárosiak a hétközi BL-fordulóban a Milan otthonában 2-1-re kikapott, a mérkőzés képét tekintve viszony egy piszok jó meccset láthattunk. A két csapat egymás elleni mérlegét tekintve a fővárosiak állnak jobban  három  győzelem mellett két  döntetlenre végződött. A mérkőzés előtt, az már bizonyos volt, ha legyőzi a fővárosi alakulat a Reims csapatát , akkor biztos , hogy a forduló végén a PSG fogja vezetni a bajnokságot, mivel a forduló pénteki játéknapján a Nizza a Montpellier otthonában gól nélküli döntetlent játszott.

Jól kezdte a mérkőzést a vendég PSG csapata , hiszen , már a 3., percben K.Mbappé révén már megszerezte a vezetést.

GÓÓÓL!

3′ perc: – Marquinhos a felezővonal közepéről indítja jobb oldalt Dembélét, aki a az ellenfél tizenhatosa és a partvonal közép részéhez érve a rá érkező ellenfél mellett beíveli a labdát a bal oldalra és a tizenhatoson belül jól érkező K.Mbappé nem habozva  kilővi a kapu jobb sarkát, 0-1. Na azt gondolom erre a bajnoki góllövő listát vezető K.Mbappé sem számított, hogy ilyen gyorsan megszerzik a vezetést. Ezzel már 11 gólos lett a PSG játékosa.  ( Mondjuk ennél K.Mbappé- gólnál azért a Reims hátvédjei nagyot hibáztak, hogy a klasszis játékost , ilyen szabadon hagyták poroszkálni a sztár játékost.

♦Ezt követően a hazaiak is szereztek egy gólt, de azt les miatt nem adta meg a játékvezető.

GÓÓÓL!

59′ : –  Ismét egy Dembélé szökés a jobb oldalon , majd egy passzal  szökteti C.Solert aki a tizenhatoson betörve aki majdnem az ötös vonalánál befele passzol és a védő nélkül jó ütemben  érkező K.Mbappénak, nincs nagy dolga csak be kell pöccinteni a labdát a kapuba, 0-2.

GÓÓL!

82′ :-  A csereként beállt B . Barcola szökik meg a jobb oldalt és betör a tizenhatoson belül, majd a felezővonal előtt, visszasarkalja a labdát, amire három csapattárs is érkezik , de a szemfüles „Kis Kedvenc”. K.Mbappé erre a labdára is lecsapva kegyetlenül belövi a harmadik gólját a találkozón, 0-3.

♦K.Mbappé mesterhármasával 3-0-ra legyőzi a Reims csapatát a PSG ,és ezzel a megszerzett három ponttal átvette a bajnoki tabellán a vezetést, a Nizza előtt.