7
-1
5

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR, 4., FORDULÓ

A labdarúgó – Bajnokok-Ligája csoportkör, 4., fordulójában , az „F”-csoportban,  a PSG a AC Milan otthonában küzd meg egymás ellen. Mint már arról beszámoltam, sajnos a mérkőzés előtt a két szurkolótábor összecsapott és , sajnos a balhéban,  többen is megsérültek.

Fotó/ PSG

A MILAN ELLENI MÉRKŐZÉS

„Tudom, hogy ez a meccs nehéz lesz, mert hat évig játszottam az Interben. Koncentrálnunk kell, és úgy kell játszanunk, ahogy tudunk. Ha ezt tesszük, akkor jó eredményt érhetünk el. A Milannak pontokat kell nyernie , de meg akarjuk nyerni ezt a meccset is. Szeretnénk futballozni, és megvannak a tulajdonságaink a győzelemhez. Nehéz meccs lesz, és kétségtelenül különbözik az első meccstől. A Milannak van néhány nagyon jó játékosa, de mi is. Szeretnénk megszerezni azt a három pontot, bár ez nem lesz könnyű. Holnap fontos lépést tehetünk a kvalifikáció felé, és ez a célunk.”, nyilatkozta Milan Skriniar

AC Milan – PSG 2 – 1 (1 – 1)

Milánó, San Siro Stadion ,V.: Gil Manzano (spanyol)

Gólszerző: 13′, Rafael Leão, 50′, O.Giroud, ill., 10′, Škriniar

AC Milan: M.Maignan, D.Calabria, M.Thiaw, F.Tomori, T.Hernanez, T.Reijnders, Y.Musah, R.Loftus-Cheek, Rafael L., C.Pulisic, O.Giroud

Vezetőedző: S.Pioli

PSG: G.Donnarumma (GK), A.Hakimi, Marquinhos, M.Škriniar, L.Hernández, Vitinha, M.Ugarte, W.Zaïre-Emery, O.Dembélé, R.Kolo, K.Mbappé

Vezetőedző: L.Enrique

A mérkőzés előtt, Rafael Leão, pötyög a labdával!

@acmilan

Just Rafa ??‍♂️ #Leao #ACMilan #MilanPSG #ChampionsLeague #TikTokCalcio

♬ Top Fyp – DJ Lunox

A két csapat a BL-csoportkör 3., fordulójában  Párizsban csaptak össze , azt K.Mbappéval felálló párizsi csapat nyerte 3-0-ra.

Ha a csapattársak, Marquinhos,  A.Hakimi , Vitinnha és a többiek segítik K.Mbappét , aki ha jó ma formában lép pályára, kizárt, hogy az AC Milan  csapata, csak egy gólos vereséggel ússza meg a mai találkozót.

Fotó/ Szokodi László ( Marquinhos , a PSG játékosa)

Az olasz csapat   vörös-fekete mezben és fekete nadrágban, a párizsiak,  fehér-kék mezben és fehér nadrágban.

GÓÓL!

9′ perc: -Egy jobb oldali pontrúgást követően Marquinhos kapja a labdát az tovább passzol Škriniar felé aki a kapu előtt közvetlenül portyázva várakozó állásból repülő mozdulatra vált és  fejjel közelről védhetetlenül a kapuba fejeli a labdát, 0-1.

GÓÓÓL!

12′ perc: – Donnarumma O.Giroud lövését kivédi , de a labda Rafael Leão elé pottyan aki nem sokat haboz, fejjel kapuba fejeli a labdát, 1-1. Donnarumma …:(.

Az első félidő 1-1-es döntetlen eredménnyel zárult!

♦Élvezetes , virtuóz , iramos első félidőt láthattunk. Két parádés gól, amin a csapatok osztoztak. A statisztikát nézve a PSG nagyobb %-ban birtokolta a labdát a félidőben, ( 63%-ban), de ha a lövéseket , 10 Milan lövés , abból kapura  5 lövés ment, a másik oldalon, 12 lövés , abból 5 lövés ment kapura .

GÓÓÓL!

50′ perc:Úr Isten! Megmondom őszintén nem vagyok Milan drukker , de Oliver Giroud nagy kedvencem, aki a francia labdarúgó-válogatott tagja, nagyon nagy arcok, T.Hernandezzel! Róluk még  a katari vb-n készítettem ezt a közös képet.

♦Ennek a Giro Papa- gólnak nagyon örültem. T.Hernandez beadására Giru , mint egy szöcske érkezik és a melíros , waxolt hajával „belefliccelve” a labdába, védhetetlenül bepörög  Donnarumma kapujába , 2-1.

♦Egy közepesebb iramú második félidőt láthattunk, de izgalomban , ebben a félidőben is, O.Giroud révén megszületett a második Milan gól, ami a mérkőzés végén azt is jelentette, hogy 2-1-re legyőzte az olasz csapat a párizsiakat.