E-ON FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKSÁG, 13., FORDULÓ

Budapest, Premier Outlet

A férfi vízilabda ob I., 13., fordulójában a bajnokságot vezető Ferencváros magabiztos játékkal verte az Eger csapatát. A találkozó első két találatát az FTC szerezte Luca Damonte révén, 2-0. A következő találatot az Eger szerezte ,(Rádi R), 2-1, és ezzel zárult az első negyed. A szünetben Varga Zsolt bizonyára nem csak taktikai utasítást adott a játékosainak, hanem fejmosást is kaptak. A második negyedben felébredtek a Fradi játékosok hét gólt szerezve , ( Nagy Á., Jansik SZ., Vigvári V, Német T.Vigvári V., Haverkampf ) , ezzel már át is ugrottunk a harmadik negyedbe, amikor is Kovács G., révén az Eger megszerezte, második találatát, 9-2. , majd ismét egy  egri találat, ezt Spitz Márk nevéhez íródott, 9-3. , ezzel az egri találattal zárult a harmadik negyed. Az utolsó negyed  öt FTC-gólt hozott, amire a fáradtabb egriek nem tudtak válaszolni. Ki kell emelnem Jansik Szilárdot, aki a mérkőzésen három gólt lőtt, ebből az utolsó negyedben  kettőt, a Fradi egyik legjobbja volt , az Eger ellen. A Ferencváros eddig százszázalékos a bajnokságban, és  vezeti a OB I.-es bajnokságot.

Cikk/ Szokodi László

FTC-TELEKOM – TIGRA-ZF-EGER  14–3 (2–1, 4–0, 3–2, 5–0)
Komjádi uszoda, V: Debreceni, Rubos.
Ferencváros: SZAKONYI – Argiropulosz, VIGVÁRI V. 3, Molnár E., NÉMET T. 2JANSIK SZ. 3, DAMONTE 2.

Csere: Balla, NAGY Á. 2Vadovics V., Merkulov, Fekete G. 1, Haverkampf 1, Zeman,

vezetőedző: Varga Zsolt
EGER: GRIESZBACHER – Lőrincz B., Sári, BAKSA B. 2, Murisics, Rádli 1, Kovács G,

Csere: Krémer , Szalai G., Gólya, Biros S., Klár, Spitz

vezetőedző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 9/1. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –. Kipontozódott: Gólya (20. p.). Kllítva (végleg, cserével): Lőrincz B. (19. p.), Merkulov (21. p.)V