EHF CL FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ,  A-CSOP.

• A Szeged 28-27-re nyert az északmacedón Eurofarm Peliszter otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, szerdán.

♦A Tisza-parti alakulat az északmacedón  Eurofarm P.,  , otthonába látogatott. A nem zökkenőmentes utazás két napba telt a szegedi csapatnak. Fáradtan, de épségben érkezett a csapa és ez adhatott lendületet,  a mieinknek, mert a mérkőzés első perceiben a Pick Szeged játéka érvényesült és gyorsan háromgólos előny kialakult, de ezt követően nagyobb arányú különbségre nem tudott szert tenni, az első félidő 15-12-es szegedi előnnyel zárult. A második játékrészben közepén a hazai csapat megrázta magát és sorra potyogtak a hazai gólok , amire a magyar csapat nem tudott válaszolni, és a 43. percben 19-19 egyenlő lett az állás. Innen fej-fej mellett haladt a két csapat egymás mellet, amikor is az utolsó percbe fordultunk , amikor is tíz másodperc volt hátra, amikor egy szegedi támadásnál, a szegediek játékosa, Szita Zoltán felugrásból egy bődületes jólirányzott lövéssel megszerzi a szegediek 28., gólját, ami a szegediek győzelmét is jelentette, 27-28.

Cikk/ Szokodi László

Eurofarm Peliszter (északmacedón)–OTP Bank – Pick Szeged 27 – 28 ( 12 – 15 )

Bitola, V: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
PELISZTER Peliszter : Gedbane – Tajnik 1, Kisum, Vasziljev, Pesevszki 4, F. KUZMANOVSZKI 5, Petar Atanaszeivikj 1Csere: Lesjak (kapus), B. Radivojevics 2, Cehte 3, BORZAS 6, Petrovic 3, Pavle Atanaszeivikj 1, Koszteszki 1

vezetőedző: Alem Toszkics

Pick Szeged : Mikler R. – SOSTARIC 7 (1), STEPANCIC 5, Garciandía, GABER 4, Mackovsek 4, Frimmel 2 (1)Csere: Imsgard (kapus), Bombac 2, Martins 1, Szita 2, Bodó 1, Jelinic

vezetőedző: Kárpáti Krisztián
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Hétméteresek: 1/0, ill. 4/2

Kárpáti Krisztián: – Nehéz pályáról sikerült elhoznunk számunkra nagyon fontos két pontot. Tudtuk, milyen körülmények, fanatikus szurkolók várnak ránk. Az első félidőben irányítottuk a játékot, stabilan vezettünk három-négy góllal, a szünet után viszont agresszívabb lett a hazai védelem, és mögötte feljavult a kapusteljesítmény, ami azt eredményezte, hogy néhány szituációban elbizonytalanodtunk. Ám mentálisan nagyszerűen harcoltunk, a döntő pillanatban sikerült hozzátenni, és korrekt játékvezetés mellett némi szerencsénk is volt., nyilatkozta az OTP Bank – Pick Szeged vezetőedzője

♦11. 29-én az RK Zagreb vendége lesz a Pick Szeged a Bajnokok Ligája következő fordulójában.

A csoport másik mérkőzésén a  PSG  ( francia ), hazai pályán 28-28 -as döntetlent játszott a Kolstad ( norvég ) csapat ellen.