FÉRFI KÉZILABDA , BAJNOKOK LIGÁJA , „A”-CSOPORT , 10., FORDULÓ

• A férfi kézilabda BL-csoportkör 1., fordulójában a Pick Szeged ( 6.),  hazai pályán fogadja a lengyel Industria Kielce ( 3.), csapatát. A  BL-csoportkör 5., fordulójában a Kielce otthonában egy gólzáporos mérkőzésen, 27-27 -es döntetlen mérkőzést játszott a két csapat.

1′ perc: – A Kielce  kezdte a találkozót, és az első gólt (Thrastarson), révén  a lengyel  csapat szerezte meg.

2′ perc: – Bombac hétméterest harcol ki a büntetőt Sostaric végzi el, a büntetőt, Wolff hárítja, a kipattanó labda Sostaric elé pattan, lő és ezt már a lengyel kapus nem tudja hárítani ,Sostaric megszerzi a szegediek első gólját, 1 -1.

Fotó/ Szokodi László ( OTP Bank -Pick Szeged Mikler Rolan )

4′ perc: – Mikler Roli véd!

5′ perc: –  Szegedi labdaszerzés , Sostaric  lövését Wolff védi. A vendégek kapusa is  jó formában van.

8′ perc – Wolff a szegediek második hétméteresét is védi, most Frimmel hagyta ki a büntetőt.

10′ perc: – 5 – 4-nél, Mikler ,  Dujshebaev ziccer lövését védi!

12′ perc: – Bánhidi Bence gól, 6-4.

17′ perc:  7-5  – Bombac alulról ellőtt labdája elsuhan a lengyel kapu mellett.

18′ perc: 8-5 : Garciandia ” pöccinti” Sostarichoz a labdát, aki a hatoson beugorva, Wolff mellett megszerzi a szegediek nyolcadik gólját.

20′ perc: – A szomszédok kapusa, Wolff is bekezdett, Bánhidi ziccerét hárítja.

25′ perc: – Kárpáti Krisztián, a Pick Szeged vezetőedzője kér időt.

25′ perc: – Az időkérés után Bombac fantasztikus „pill passza”, Gabernek, aki fordulásból megszerzi a Szeged 11., gólját, 11-9.

28′ perc13-10 : -Stepancic megszerzi első gólját, majd a visszafutást követően a védekezés során megkapja első kétperces büntetését .

29′ perc: 14-10 : – Martins szerzi a szegediek 14., találatát, de egyből érkezik a válasz is, 14-11.

Az utolsó perc utolsó pillanata , egy szegedi büntetőből szerzett Bombac góllal zárul, 15-11.

Az első félidő négy gólos szegedi előnnyel zárult.

Félidő: OTP Bank –  Pick Szeged – Industria Kielce 15 -11

31’perc: – Elkezdődött a második felvonás, és a31′, perc végén a lengyel csapat jut büntetőhöz, amit Thrastarson értékesít, 15-12.

33′ perc: -Bombac magabiztosan értékesíti a szegediek 5., büntetőjét, 16-12. ( Ez volt, Bombac 3. találata a mérkőzésen.), Majd egy perccel később ismét Bombac gól, de ezt már akcióból szerezte a szegediek klasszis játékosa.

35′ perc: – Insgard érkezik a szegediek kapujába, aki rögtön védi Sicko büntetőjét.

35’perc: 18-14 :- Bombac hétméteresét Wolff védi. A lengyel csapat legjobbja a mérkőzés alakulását tekintve a  kapusuk, ( Wolff).

40′ perc: – Bánhidi gól! A gólpasszt Martins adta Bánhidinek.

41′ perc: – Kárpáti Krisztián az OTP Bank -Pick Szeged vezetőedzője időt kér.

42′ perc: 19-15: – Karalek második kétperces „pihijére”  csücsül le a  kispadra. ( Levegőben lökte meg Bombact, ezért lehetett volna akár erősebb ítéletet is adni.)

44′ perc: – Jelinic büntetőjét is védi Wolff, majd egy percre rá ugyancsak Jelinic lövés, de ez már akcióból ézt már a lengyel zsonglör kapus sem tudta hárítani, 20-15.

45′ perc: – Garciandia harcol ki büntetőt, amit Jelinic nem tud értékesíteni, ez,  volt a szegediek 5., kihagyott hétméterese. Atya ég.

46′ perc: 20-16: –Nyolc perc lengyel gólcsend után, D. Dujshebaev talál be a szegedi kapuba.

48′ perc: 22-16: – Bánhidi ismét betalál, miután egy gyönyörű passzt kapott  Bombactól.

50′ perc: 23 – 17: -Garciandia felugrásból szerzi meg a szegediek 23. gólját. Ez tényleg szépen kivitelezett lövés volt, a spanyol sráctól.

55′ perc: – Szegedi zárlat!  Pár perc alatt 24-22-re felzárkózott a Kielce.

Az utolsó percekre , mind a két csapat ideges kimaradt helyzetek, kimaradt lengyel büntető után , egy újabb büntetőt ítélnek a játékvezetők a lengyeleknek, itt már beletúrtam én is a hajamba és hajszállhullás következett be, míg D. Dujshebaev értékesítette a hétmétereset, 26-25. Ennyi hajszállritkítás még belefér a napi hajhullás adagba…:), csak győzőn a Pick Szeged.

59:45′ perc: 26-25: – Kárpáti időt kér, majd a szegedi támadás közben a bírók három másodperccel a vége előtt elveszik a labdát, a szegediektől, Dujshebaev időt kért ( videó ) , a játékidőből visszamaradt, három másodperccel már nem tudott mit kezdeni a lengyel csapat, D. Dujshebaev kapura dobta   a labdát , amit Mikler Roli hárított.

Pick Szeged megérdemelten győzte le a tavalyi FINAL4 döntős Kielce csapatát, 26-25-re. A Szeged  a Kielce elleni győzelemmel nagy lépést tett a csoportból való továbbjutást illetőn.

Végeredmény: OTP Bank –  Pick Szeged – Industria Kielce 26 – 25

Cikk/ Szokodi László

OTP Bank –  Pick Szeged – Industria Kielce   ( lengyel ) 26 – 25 (15  – 11)

Szeged, Pick Aréna, 4429 néző, V: Jonas Eliasson, Anton Palsson ( izlandiak )

OTP Bank-PICK Szeged: Mikler – Sostaric 4, Garciandía 4, Mackovsek 1, Kalaras 2, Jelinic 2, Bombac 4/2.

Csere: Imsgard (kapus), Bánhidi 4, Frimmel, Martins 2, Gaber 2, Stepancic 1, Szita

Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Industria Kielce: Wolff – Kounkoud 2, A. Dujshebaev 6/1, Thrastarson 4/3, Karalek 1, Sicko 4/1, Nahi 2.

Csere: Gebala, Olejniczak, Tournat 1, Wiaderny 1/1, Paczkowski 1, D. Dujshebaev 3

Vezetőedző: Talant Dujshebaev.
Hétméteres: 8/3, ill. 8/6.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.