OTP BANK LIGA, NB 1., 10., FORDULÓ

A hazai labdarúgó bajnokság , NB I., 10., fordulójában, az MTK a Diósgyőriek otthonába látogatott. A mérkőzés képét tekintve a hazai csapatnak, már a 2., percben „szinte”, megpecsételődött a sorsa. Amikor is a vendégek, egy kontra támadás során , Kosznovszky kapott egy pazar passzt, majd kb. huszonkét méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 0-1.

Egy igencsak szépségdíjas találat volt, és  bizonyára többször fogjuk  majd, látni az összefoglalókban.

A következő nagy helyzetig több, mint húsz percet kellett várni, de az is a fővárosiak előtt adódott. Amikor is egy vendég támadás során Beríashvili fejesét öklözte ki a hazai csapat hálóőre. Ezt követően Molnár is eleresztett egy lövést , de a hazaiak hátvéd játékosán fennakadt a labda.

Az első félidő hajrájában Bognár indította Molnárt, aki kiosztott egy cselt, majd az ellenfél tizenhatosa elé érve lőtt , 0-2. Ezt követően egy hazai kezezés miatt állt a játék, de a játékvezető a VAR-rendszer segítségét kihasználva, nem ítélt büntetőt.

A félidő kétgólos fővárosi előnnyel zárult.

Fotó/ Szokodi László ( Nagy Zsombor, az MTK Budapest játékosa.)

A szegedi születésű Nagy Zsombor , aki immáron, mint apuka lépett pályára, a DVTK elleni meccsen. Gratulálok Nagy Zsombor, és jó egészséget kívánunk a családjának.

A második félidőben, több hazai helyzet is adódott, de azt vagy Demjén bravúrral védte, vagy a hátvédsor hárította. Az utolsó percekben egy fővárosi kontratámadás során Antonov előtt adódott gól helyzet, de a hátvéd csúnyán elpuskázta a lövést.

A találkozón több gól nem esett, a fővárosiak megszerezték idei hatodik győzelmüket és a tabella 4., helyén állnak.

Lehet a szezon meglepetés csapata lesz az MTK?

Az bizonyos, hogy az idei  bajnoki szezont tekintve Horváth Dávid alakulata „csipegetve”, ugyan de gyűjtögeti a mérkőzésenként három pontot, igaz a nagy riválisok ellen kell még gyúrni, de ha ilyen jó játékot mutatnak, mint a DVSC ellen, akkor azok ellen is potyoghatnak pontok és a véghajrában, akár a dobogón is lehetnek.

A mérkőzést követően , Horváth Dávid, az MTK Budapest vezetőedzője értékelte a találkozót.