OTP BANK LIGA 1. FORDULÓ:

-Győzött az újonc DVSC  a Honvéd ellen a Bozsik Arénában!

• Jól kezdte a mérkőzést a már saját stadionjában pályára lépő Honvéd csapata. Az újonc debreceni csapat ellen, Bőle Lukács 37. percben megszerzett góljával vezetéshez jutott. Az első félidő Honvéd előnnyel zárult.
  • A második félidőre egy harciasabb  DVSC csapat érkezett. A 59. percben egy kicsit parázs hangulat alakult ki a Honvéd tizenhatos környékén. Egy buktatás során először Bognár játékvezető nem ítélt büntetőt, de csörögtek a fülére, hogy nézze vissza az esetet. Az MLSZ az idei szezontól vezette be a VAR, (videóbíró technológia ), használatát és megváltoztatta Bognár játékvezető az előző ítéletét és 11-est ítélt, amit Dzsudzsák Balázs értékesített, 1-1.

Fotó/Szokodi L.

Dzsudzsák Balázs értékesítette a büntetőt.

Ez után a DVSC dominált és még három góllal szórta meg a Honvédot. Az újonc DVSC győzelemmel kezdte a bajnoki szezont, a Honvéd elvesztette első hazai mérkőzését.

Budapest Honvéd–Debreceni VSC 1–4 (1–0)
Budapest, Bozsik Aréna, v.: Bognár
Gólszerzők: Bőle (37.), illetve Dzsudzsák (60., 11-esből), Bárány (65.), Bévárdi (83.), Ugrai (95.)
piros lap: Klemenz (59., 11-esből)
sárga lap: Tamás (32.), Klemenz (43., 59.), Nagy D. (69.), Nono (70.), illetve Charleston (35.), Kusnyír (94