Budapest, Puskás Aréna, 60 000 néző. Vezette: Cakir (török)

Gólszerzők: Sterling (55.), Kane (63.), Maguire (69.), Rice (87.)
 Gulácsi – Kecskés Á., Orbán, Szalai A. – Bolla B. (Varga K., 70.), Kleinheisler (Gazdag, 82.), Szoboszlai, Schäfer, Fiola – Sallai (Sallói, 66.), Szalai Á.

Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Anglia: Pickford – K. Walker, Stones, Maguire, Shaw – Ka. Phillips, Rice (J. Henderson, 88.) – Sterling, Mount (Lingard, 84.), Grealish (Saka, 88.) – Kane.

Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

A magyar válogatott négygólos vereséget szenvedett a Puskás Arénában az Európa-bajnokságon döntős Anglia ellen.

A talákozó ellőtt bizakodóak lehettünk a csapat eddigi szereplése alapján azt mutatta, hogy ha van is erősebb ellenfél, mint azt az EB-n is láthattuk a magyar válogatottól tisztességesen helyt tudott állni. Az már más kérdés a számmisztika, mit mutatott.

A számok nem hazudnak!

Így vélhetnénk és a számok alapján a tegnapi mérkőzést nézve a papírforma szerint és a számmisztika alapján is az angol válogatott volt, az esélyesebb, ( a számmisztikában 1-5 angol győzelmet jósolt). Na de térjünk vissza a mérkőzésre , a mieinket nézve pontszerzés esetén megtartottuk volna, a második helyet, győzelem esetén, átvettük volna, az „I”-csoportban a vezetést.

HIDEGRÁZÁS!

A MAGYAR HIMNUSZT FELÁLLVA ÉNEKELTE, TÖBB MINT , HATVANEZER MAGYAR SZURKOLÓ!

A mérkőzés részletekben, a szurkoló elmondása alapján:

A magyar válogatott piros mez, fehér nadrág, a vendég angolok, kék szettben lépet pályára.

1.perc Iszonyatos hangulat, mellettem „sörfogyasztó szurkolók,  és egy  whiskys”!

Fotó/Szokodi L.

5. perc Az első nagyobb angol helyzet, Mount távoli lövése a magyar  kapu fölött távozik.

8.perc -Egyre jobban kirajzolódik, hogy az angol csapat birtokolja a labdát.

17. Az angol Kane sem fél a Puskás Arénában szaladgálni, ő passzolja be a labdát Sterlinghez, de Fiola szemfülesen elpiszkálja a labdát az angol játékos elől.

18.. perc. -Ezt az akciót sokan nem láthatták, ÉN viszont annál jobban, megéreztem. A hátam mögött üllő hölgy kb. hetven fölötti lehet, izgalmában felugrott , amivel a kezében lévő pohár sör is mozgásba lendült és az én vállamon landolt, a pohárban lévő maradék sör….!

Így járhat az aki, élőben szurkol!    Elnézést kért próbálta a sörrel áztatott  pólómból kimaszatolni a sört, de közöltem, hagyjuk, szurkoljunk tovább! Így is lett.

20. Sallai elől poroszkál, de az angol védő megsemmisíti a kapura törő magyar játékos megmozdulását.

Érződik mind a két csapat feszülten küzd, hogy megszerezze a  vezető találatot, lehet a mieink egy kicsit feszültebbek, ez látszik, hogy a labdák, sorra elpattannak tölük, és elakadnak a passzaink.

35. perc  -Bolla Bendegúz kicsit megrángatja az angol játékost, ezért a török játékvezető sárga lapban részesíti.

Szoboszlait és Szalai Ádámot elég erősen védőőrizetbe vette az angol játékoshad, így a mieink nehezen tudnak nekik passzolni és így magyar helyzeteket kialakítani.

45+2 perc Ennyi ! A játékvezető lefújja az első félidőt.Nagyon kevés %-ban birtokoltuk az első félidőben a labdát.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

54 . – Az angol D. Rice-nek is kioszt a játékvezető egy sárga lapot. Hoppá!

GÓÓÓL!

55. perc. Sterling Gulácsi mellett, a bal alsóba rúgja a labdát, 0-1.

Fotó/MLSZ

Itt az első gólnál lehetett érezni, valahogy nem érzik a magyar játékosok egymás ritmusát.

A szurkolók tovább biztatják a magyar válogatottat.

Félelmetes hangulat!

56.-58 perc: Ezen időszakban ujabb két sárga egy-egy a mieink részéről Willi Orbán, az angoloktól, Sterling részesül.

GÓÓÓL!!!

63.perc – H. Kane, 0-2. A magyar kapu előtt Szalai Attila lábán megpattanó labda, H. Kane elő röpül és ő ilyen helyzetben nem szokott hibázni.

GÓÓÓL!

68. perc  – Angol szöglet amit H. Maguire fejjel Gulácsi kapujába fejel, 3-0.

A gólnak szerintem egy angol szurkoló örült, persze hol máshol ülhetett volna, mellettem….:)!

GÓÓÓL!

86. perc: D.Rice a magyar kapu előtt kb. húsz méterről elenged egy nagy lövést, ami Gulácsi alatt beszállt a kapuba, 4-0.

89. perc.:  – A csereként beállt Gazdag Dániel is besárgult.

90+2 perc – A török Cakir játékvezető 3 percet hosszabbít majd lefújja a mérkőzést.

Négy gólt kapott a magyar válogatott , és ezzel a világbajnoki-selejtező csoport harmadik helyén áll, a következő ellenfél, jövőhét szerdán Andorra ellen játssza a válogatott a Puskás Arénában.

CIKK/ A SZURKOLÓ

Kevés mondanivalóm lehet ezek után. Amikor ilyen csapat ellen mérkőzünk meg, amely nagyságrendekkel jobb minőséget képvisel nálunk, egyedül abban bízhatunk, hogy az ellenfelünk kifog egy rossz napot, mi pedig mindent hibátlanul hozunk le a pályán. Anglia bizonyította, hogy jóval erősebb a francia, a német és a portugál válogatottnál is. Az első félidőben jó teljesítményt nyújtottunk, sikerült kompaktan védekezni, bár már ekkor is több volt az egyéni technikai hiba – ezek a második félidőben megsokszorozódtak. Az első gól után hagytuk megnyúlni a vonalainkat, elveszítettük a tömör védekezésünket. Tudtuk, hogy fizikálisan fölénk tud kerekedni ellenfelünk, de nem csak ebben voltak jobbak nálunk. Ma este látszott a különbség a két válogatott között. Nehéz megemészteni egy válogatottal elszenvedett ekkora gólkülönbségű vereséget.Marco Rossi :

Gareth Southgate :

– Az első félidőben az utolsó labdák nem voltak megfelelőek, ezért nem sikerült előnyt szereznünk. Tudtuk azonban, hogy ha nálunk lesz a labda, a végére elfárad az ellenfelünk, és ezt ki is használtuk a második félidőben. Az első gól fontos volt, onnantól gördülékenyebb volt a támadójátékunk. Türelmesnek kellett lennünk, de megfelelő mentalitással futballoztunk, és végül megérkeztek a gólok. Nagyon jól állunk a csoportban, ha a következő két mérkőzésünket is megnyerjük, akkor szinte biztosan elérjük a célunkat, és megszerezzük az első helyet.

Forrás: MLSZ

A csoport további mérkőzéseinek eredménye:

Lengyelország – Albánia  4-1

Andorra – San Marino 2-0

A MAGYAR VÁLOGATOTT VB-KERETE:

Kapusok: Bogdán Ádám (FTC), Dibusz Dénes (FTC), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország)
Védők: Bolla Bendegúz (Grasshopper Club Zürich – Svájc), Botka Endre (FTC), Fiola Attila (Mol Fehérvár FC), Kecskés Ákos (FK Nyizsnyij Novgorod – Oroszország), Lang Ádám (Omonia – Ciprus), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Szalai Attila (Fenerbahce – Törökország), Tamás Márk (Slask Wroclaw – Lengyelország)
Középpályások: Cseri Tamás (Mezőkövesd), Gazdag Dániel (Philadelphia Union – Egyesült Államok), Kleinheisler László (NK Osijek – Horvátország), Nagy Ádám (Bristol City – Anglia), Schäfer András (DAC – Szlovákia), Szoboszlai Dominik (RB Leipzig – Németország)
Támadók: Hahn János (Paksi FC), Nikolics Nemanja (Mol Fehérvár FC), Sallai Roland (Freiburg – Németország), Sallói Dániel (Sporting Kansas City – Egyesült Államok), Schön Szabolcs (FC Dallas – Egyesült Államok), Szalai Ádám (Mainz – Németország), Varga Kevin (Kasimpasa – Törökország), Varga Roland (al-Ittihad Kalba – Arab Emírségek)