Férfi felkészülési mérkőzés:

A felkészülési összetartó válogatott edzéshetet, a  magyar válogatott, a bosnyákok   elleni felkészülési mérkőzéssel zárta. A bosnyák válogatott ellen tíz éve nem játszott a magyar válogatott, az eddigi ellenük lejátszott négy mérkőzésből, négyet megnyert a magyar válogatott.

Fotó/Szokodi László

A magyar válogatott szakmai stábja: ( balról, Gulyás István, Jose Maria R. V., Nagy László, Szikra-Mezey Csaba)

A magyar válogatott szakmai stábja a már az „Eb-re való felkészülés szellemében” azt kérte a magyar válogatott játékosoktól, hogy úgy játszanak, mint  a legutolsó májusi találkozóhoz hasonló játékot produkálni.

A felkészülési találkozón Máthé Dominik 5 találatával lett a magyar válogatott legeredményesebb játékosa.

MAGYARORSZÁG-BOSZNIA-HERCEGOVINA 26-24 (14-11)
Érd, Érd Aréna, V: Bíró, Kiss.

MAGYARORSZÁG: Borbély, Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 3, Bánhidi 3, Bodó, Bóka 2, Bujdosó, Győri, Hanusz 3, Leimeter, Lékai 3, Ligetvári, Máthé 5 (5), Nagy, Rodríguez Álvarez 2, Rosta, Sipos 1, Sunajko 2, Szita 2, Topic.

Szövetségi kapitány: Gulyás István.

BOSZNIA-HERCEGOVINA: Ahmetaszevics, B. Burics (kapusok), Sz. Burics 3, Faljics, Hamidovics, Haszeljics 2, Herceg 2, Kadrics 1, Keso 1, Klis 3, Malinovics 1, Mehmedovics, Ovcina 1, Perics 5 (3), Vegar 1, Vranjes 3, Vuksics 1.

Szövetségi kapitány: Ivica Obrvan.

Szövetségi kapitány:
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteres: 5/5, ill. 3/6.

Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Sok hibával játszottunk, türelmetlenek voltunk, számos helyzetet kihagytunk, de természetesen örülünk a győzelemnek. A bosnyákok higgadtan, lassan támadtak, emiatt lett rendkívül szoros meccs. Kicsivel több mint két hónap van még a hazai Eb-ig, sok munka áll még előttünk.

Három elrontott magyar támadással, valamint három gólra váltott bosnyák támadással indult a felkészülési mérkőzés, az 5. perc kezdetekor viszont Bánhidi Bence sikeresen kiharcolt egy hétméterest, amelyet Máthé Dominik váltott gólra. Ezt követően, a kezdeti nehézségek ellenére, beindult a magyar gépezet, Mikler védését követően Lékai Máté szerzett gólt. A 15. percben sikerült egyenlíteni Bánhidi Bence góljával, majd Bóka indításából a vezetést is átvette nemzeti együttesünk, amelynek hatására a bosnyák csapat időt kért. A 20. perc végén labdát szerzett Sipos Adrián, azonban az egygólos vezetésről így sem sikerült elmozdulnia a magyar csapatnak. Négy perccel később Bóka Bendegúz kétperces kiállítást kapott, a hétméterest azonban Alen Ovcsinának nem sikerült értékesítenie, az ellentámadásból megítélt büntetőt azonban Máthé ismét gólra váltotta, és ezt sikerült megismételnie a következő, majd az azt követő támadásnál is. Egy perccel a vége előtt Mikler Roland ismét hetest hárított, így a félidőre háromgólos előnnyel vonulhatott a magyar csapat.

A második játékrész egy Mikler-védéssel indult, azonban Sunajko-kiállítással, valamint Lékai és Ancsin elhibázott lövéseivel folytatódott. A 40. percben Perics hétméteresét követően már csak egy gól (17-16) volt a két csapat közti különbség. Néhány elhibázott magyar, valamint bosnyák támadást követően indulásból szerzett két gyors gólt nemzeti együttesünk, ezzel az eddigi legnagyobbra, négygólosra duzzasztva a különbséget. Az ellenfél szövetségi kapitányának időkérésével sikerült megtörnie a bosnyák hullámvölgyet, hamarosan már csak 21-19-et mutatott az eredményjelző. A mérkőzés utolsó tíz percében sem sikerült nagyobb különbséget kialakítani. Székely Márton az 55. percben hiába hárított hétméterest, a kipattanót nem sikerült Rosta Miklósnak megszereznie, így 23-22-re felzárkózott az ellenfél. Az utolsó öt percben Mikler Roland több bravúrt is bemutatott, ezzel sikerült megtartania előnyét nemzeti együttesünknek, a végeredmény 26-24 lett.

Forrás/Magyar Kézilabda Szövetség

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: BORBÉLY Ádám (Fejér-B.Á.L. Veszprém), MIKLER Roland (Pick Szeged), SZÉKELY Márton (HC Eurofarm Pelister, északmacedón)
Jobbszélsők: BUJDOSÓ Bendegúz (Ferencváros), RODRIGUEZ ALVAREZ Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövő: ANCSIN Gábor (Grundfos Tatabánya), LEIMETER Csaba (HC PPD Zagreb, horvát), MÁTHÉ Dominik (Elverum Handball, norvég)
Irányítók: GYŐRI Mátyás (Grundfos Tatabánya), HANUSZ Egon (TVB Stuttgart, német), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Pick Szeged), ROSTA Miklós (Pick Szeged), SIPOS Adrián (Telekom Veszprém), TOPIC Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém), NAGY Bence (Ferencváros), SZITA Zoltán (Orlen Wisla Plock, lengyel)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), SUNAJKO Stefan (Grundfos Tatabánya)

Szövetségi kapitány: GULYÁS István

A bosnyák válogatott kerete:
Kapusok: Benjamin BURICS (SG Flensburg-Handewitt, német), Nebojsa BOJICS (RK Celje, szlovén), Admir AHMETASEVICS (Orlen Wisla Plock, lengyel), Harun HODZICS (Chambery Savoie Mont Blanc, francia)
Jobbszélsők: Ibrahim HASZELJICS (RK Gorenje Velenje, szlovén), Luka PERICS (RK Borac M:Tel, bosnyák)
Jobbátlövők: Dejan MALINOVICS (Balatonfüredi KSE), Beron KESO (HC Izvidac, bosnyák),
Irányítók: Milan VUKSICS (HC Izvidac, bosnyák), Damir KADRICS (RK Gorenje Velenje, szlovén)
Beállók: Vlagyimir VRANJES (HC Meskov Breszt, fehérorosz), Adin FALJICS (HC PPD ZAGREB, horvát), Szenjamin BURICS (HC PPD Zagreb, horvát)
Balátlövők: Dino HAMIDOVICS (HE-DO B. Braun Gyöngyös), Marin VEGAR (HC Dobrogea Sud Constanta, román), Mirko HERCEG (Csurgói KK), Edin KLIS (HC PPD Zagreb, horvát)
Balszélsők: Alen OVCINA (RK Sloboda Tulza, bosnyák), Adi MEHMEDCEHAJICS (RK Gracanica, bosnyák)

Szövetségi kapitány: Ivica OBRVAN