FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA  CSOPORTKÖR, „A”-CSOPORT, 7., FORDULÓ

Győzelemmel búcsúzott a Pick Szeged a Sporitól
Pick Szeged – HC Vardar 1961 34- 31 (17-15)

Az utolsó nemzetközi összecsapás kerül megrendezésre az Újszegedi Sportcsarnokban – a
Sporiban. 1974. 11. 7-én adták át és 10-én már KEK mérkőzést is játszottak. Akkor a szegediek a
Barcat fogadták és nyertek 27 – 22re.
A Vardar úgy érkezett Szegedre, hogy három egymás utáni veresége volt a BL-ben, így Az első
félidő elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, Tönnesen (5) már a tizedik percben 3 gólnál járt (7-
3). Gyors, de pontatlan játékkal, felhúztuk az ellenfelet 9 – 8.
Dibirov kihagyott hétméterese után Frimmel (25) is lehetőséget kapott ekkor már 11 – 7 mutatott a
kijelző, 15:54-nél, időt is kért a vendégek vezetőedzője Vujovic.
Sérülés miatt, sokáig mellőzni kellett Pastor mesternek Gaber-t (22), de az időkérés után Ő váltotta
Bánhidit (27).
Martins (10) két határozott lövését is hárította Tomavski.
Hazai időkérés következett, de a támadásból nem született gól. Az ellentámadás eredménye egy
hétméteres lett, melyet Dibirov Alilovic (32) kapujában varrt.
27:18 a 14-14es döntetlent Frimmel hétméteresből szerzett gólja mozdította el, a macedónok eladott
labdáját a mai is kiemelkedően játszó Mackovsek (51) büntette, újra 2 gól volt közte.
Bodó hatalmas, mondhatni méregből lőtt utolsó másodperces góljával 17 – 15.
A második félidőt nem kezdte jól a hazai csapat, gyorsan kiegyenlítettek a vendégek. A játékunkra a
kapkodás és a pontatlanság volt jellemző. Mikler ma is jól teljesített, volt szerencsés és parádés
védése is.
A Szurkolók a mai napon is nyolcadik játékosként volta a pályán, buzdítva a kedvenceket.
Kezdtek elszabadulni az indulatok a pályán és a kispadon is. Eladott labdák és egyéni akciók
jellemezték a mérkőzés ezen szakaszát: 24 – 24 45:30. Mikler védései tartották életben, hogy nem
fordult az eredmény.
A végéig kiélezett és a mutatott játék alapján izgalmassá vált mérkőzés végül 3gólós
győzelemmel zárult. 1 hét múlva a szegediek vendégszerepelnek Szkopjéban. A mai mérkőzésből
biztos kell, tanulni, Összeszedettebb játékra lesz szükség, hogy idegenből is elhozzuk a 2 pontot.

Cikk/ M.A.

Hajrá Szeged #csakelőre

PICK Szeged–Vardar Szkopje 34–31 (17–15)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Eliasson, Palsson (izlandiak).
PICK Szeged: Mikler– Sostaric 1, Tönnesen 8, Bombac 4, Bánhidi 3, Mackovsek 4, Frimmel 9/5. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, Blonz, Gaber, Garciandía, Martins 3, Bodó 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vardar Szkopje: Risztovszki – D. Djukics5, K. Nyokas 4, Walczak 3, Kuduz, Gyibirov 7/3, Gadza 6. Csere: Tomovszki (kapus), Taleszki 2, O. Nyokas 1, Sztojlov 1, Diallo 2, Atanasovszki. Vezetőedző: Veszelin Vujovics.
Hétméteres: 5/5, 4/3.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.