MERKANTIL BANK LIGA, (NB II.), 20., FORDULÓ

Szeged- Csanád G.A. – FC Ajka 0 – 2 ( 0 – 1 )

Szeged, Szent Gellért Fórum, 1243 néző. Vezeti: Zierkelbach P.

Gólszerző: 22′, ( 11-esből), Nagy M., 72′, Tajthy
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi Z., Tóth B., Kővári – Zuigéber, Haris, Márkvárt, Óvári – Bíró B. (Nyári, a szünetben), Klausz M. (Borvető, a szünetben)

Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
FC AJKA: Horváth D. – Tóth G., Jagodics, Tar, Csemer – Fiáth, Csizmadia, Tajthy – Zsolnai, Nagy M. (Szarka, 54.), Borsos F.

Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Nagy M. (22., 11-esből)

@szokodiacademy

MERKANTIL BANK LIGA 20., FORDULÓ Szeged-Csanád G.A. – FC Ajka labdarúgó meccs. Bevonuló. Hasonló tartalmakért kövess be. @TikTok @TikTok for Business #foryou #foryoupage #labdarúgás #szokodiacademymedia #football #magyarfoci #szegedcsanádgrosicsakadémia #merkantilbankliga #focihirek #footballnews

♬ eredeti hang – SzokodiAcademyMedia

Szokodi Academy Media

A Szeged-Csanád G. A. , idei első hazai mérkőzésén 2-0-ás vereséget szenvedett az Ajka csapatától. Alekszandar Sztevanovics legénysége a mérkőzés első harmadában irányította a találkozót. Majd a 21. percben Tóth Bence saját tizenhatosán belül szabálytalankodott Nagy Mihállyal szemben, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a sértett érvényesítette a 11-est, 0-1. Az első félidő 1-0-ás vendég előnnyel zárult.

A második félidő 63. percében egy szerencsés góllal a vendégek megszerezték a második találatukat, Tajthy révén, 0-2. A második gól megbénította a szegedieket, mert a bekapott második gól után , szinte csak futkároztak a pályán , de szépíteni nem tudtak az eredményen. A Szeged 13 mérkőzés után ismét hazai pályán szenvedett vereséget, és ez azt is jelentette a Tisza-partiak számára, hogy pillanatnyilag a dobogóról is lecsúsztak, mivel a Vasas a Mosonmagyaróvár otthonában 3-1-re győzött.

Cikk/ Szokodi László

Fotó/ Szokodi László ( Alekszandar Sztevanovics, Szeged-Csanád Grosics Akadémia vezetőedzője.)

ALEKSZANDAR SZTEVANOVICS: – Sajnos elveszítettük ezt a meccset, elnézést kérek a szurkolóinktól, hogy ez megtörtént. A mai nap nem a mi napunk volt. Tudtuk, hogy egyszer eljön ez a pillanat, de be kell vallani, nem érdemeltünk győzelmet, a jobb csapat nyert. A helyzeteinket kihagytuk, az ellenfél pedig megbüntette az Ajka.

SCHINDLER SZABOLCS: – Nagyon nehéz meccs volt egy kiváló csapat ellen, amelyet alaposan feltérképeztünk. Nagyon jól sikerült a felkészülésünk az ellenfélre, kihasználtuk az adódó lehetőségeinket, és ami fontos, a téli munka után sokkal jobb állapotban vagyunk mind fizikálisan, mind mentálisan. Szegeden nyerni hatalmas bravúr.