MERKANTIL BANK LIGA 6., FORDULÓ

OLYMP

• Négy gólos mérkőzésen a Szeged nem csak a gólokon, hanem a pontokon is osztozkodott a Csákvárral.

♦A hazai labdarúgó bajnokság NB II.-ben a 6., fordulóban a Szeged hazai pályán a Csákvárt fogadta. Nem jól indult szegedi szemszögből a találkozó. A Csákvár a mérkőzés 6′, percében Varga révén megszerezte a vezetést. Szegedi labdavesztés következtében Vargához került a labda aki kb.: 16 méterről a bal alsó sarokba lő, 0-1.

@szokodiacademy

MERKANTIL BANK LIGA 6., FORDULÓ Szeged-Cs. G.A. – Csákvár Hadonló tartalmakért kövess be! @TikTok @TikTok LIVE Creator #foryou #foryoupage #foci #labdarugas #focihirek #szokodiacademymedia #footballtiktok #footballtogether #szeged #szegedlife

♬ eredeti hang – SzokodiAcademyMedia

♦A szegedieket meglepte a korai bekapott gól, de Michael Boris vezetőedző a partvonalról adott instrukciók után összeszedettebb szegedi támadásokat láthatott a Szent Gellért Fórumba kilátogatott , mintegy ezer szurkoló. A 27′. percben már majdnem sikerült megszerezni a szegedieknek az egyenlítő gólt , de Sarr fejese a kapufán csattant. A félidő hosszabbításában,  Novák kapott egy nagyszerű labdát aki nem habozott egy jól elkapott lövéssel a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

♦A második félidőben is egy támadószellemű hazai csapatot láthattunk, de a kialakított helyzeteiket sorra elpuskázták. A Csákvárnak egy helyzete volt a második félidőben is, de abból is gólt tudtak szerezni. Baracskai vitatható módon lépett ki a szegedi védő mellől, és egy cseles mozdulatot követően kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2.

Borvető  Áron harmadik gólját szerezte az idei bajnoki szezonban.

♦Michael Boris ismét tökéletes cserét hajtott végre a 72′ percben csereként beállt Borvető egy szegedi  beadást követően fejjel Zelizi kapujába fejelt, 2-2. Az idei szezonban már 3., góljánál tartó Borvető az előző fordulóban a  Mezőkövesd elleni mérkőzésen is betalált , ami a végén szegedi győzelmet ért. A  mai Csákvár ellen találkozón  az ő találatával hazai pályán tartott egy pontot a Szeged, mivel a mérkőzés hátralévő részében , már több gól nem esett, 2 – 2.

Cikk/ Szokodi László

Szeged-Cs.G.A. – Aqvital FC Csákvár  2 – 2 ( 1 – 1)

Szeged, Szent Gellért Fórum , V.: Jakab Á., Asszisztensek: Sinkovicz D., László I.

Gólszerző:45+2’, Novák Cs.76’, Borvető,  Ill., 6’, Varga, 74’, Baracskai

Szeged-Csanád GA: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi, Pejovics, Kurdics – Haris, Márkvárt – Sarr, Varga Gy. Balázs, Mohos – Novák Cs. Vezetőedző: Michael Boris
Csákvár: Zelizi – Murka, Umathum, Karacs, Varga Bence – Dusinszki, Dencinger, Szakály D. – Szabó B., Nagy Z., Gazdag V. Vezetőedző: Tóth Balázs

Előzetes:

Az idei bajnoki szezon első öt fordulójában a Szeged 2 győzelemmel, 2 döntetlennel, 1 vereséggel a bajnoki tabella 5., helyén áll. A Csákvár 2 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereséggel a tabella 8., helyén szerepel.

A szegediek góllövő listáján három két gólt szerző játékos áll az első helyen:  Borvető Áron, Novák Csanád, Varga György

A két vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata:

Fotó/ Szokodi László ( Michael Boris a Szeged-Cs.G.A. vezetőedzője.)

Michael Boris, a Szeged-Csanád GA vezetőedzője: – A Csákvár egy kimondottan agresszív csapat. Magasan próbálnak labdát szerezni, majd azt követően azonnal kapura törnek. Kérdés, hogy ugyanezt a játékot választják-e ellenünk is, vagy inkább visszaállnak. Mindkét lehetőségre fel kell készülnünk! Négy mérkőzés óta tart a veretlenségi szériánk, úgy szeretnénk folytatni ezt a sorozatot, hogy a második hazai meccsünket is megnyerjük. Tudom, ez az utolsó nap a vakációból, ezzel együtt remélem, sokan kijönnek a Szent Gellért Fórumba. Szeretnénk élvezetes mérkőzéssel és győzelemmel kiszolgálni a lelkes közönségünket! Ami a sérülteket illeti: Gajdos Zsolt teljes értékű munkát végez és a héten már Könczey Márk is a csapattal edzett. Horváth Milán még külön dolgozik, de már visszatért az öltözőbe. Óvári Zsolt és Pataki Zoltán továbbra sem bevethető.

Tóth Balázs, az Aqvital FC Csákvár vezetőedzője: – Tisztában vagyunk vele, hogy kihez látogatunk. A Szeged a feljutás egyik esélyese, s bár váratlan vereséggel kezdte a szezont, azóta két döntetlent, majd két győzelmet ért el, s máris ott van az élbolyban. Utolsó két találkozónk nekünk is jól sikerült, pontot hoztunk Szentlőrincről, illetve fontos győzelmet arattunk a Békéscsaba ellen. Két maródink van, Simon Andrist sajnos az egész szezonra elveszítettük, de Mészáros Dávidra is huzamosabb ideig nem számíthatunk. Nem mi vagyunk a szegedi találkozó esélyesei, de nem feltartott kézzel utazunk a Szent Gellért Fórumba.