Debrecenben a Főnix Stadionban rendezték meg a Davis – kupa selejtezőt.

Debrecen, Főnix Csarnok: 2000 néző

MagyarországBelgium: 1 – 1

Első mérkőzés: Balázs Attila ( 76.) – Ruben Bemelmans (222.) 7:56:7 (4-7), 4:6

Második mérkőzés: Fucsovics Márton (84.) – Kimmer Coppejans (154.) 6:2, 5:7, 6:4

Nyilatkozatok:

Coopejans élete legjobb formáját hozta, ha még ő ezt nem is vallaná be. Majdnem hibátlanul játszott az utolsó két szettben és Marcinak szinte minden tudására szüksége volt, hogy ezt a mérkőzést megtudja nyerni, úgy, hogy ő is nagyon jól játszott. Nagyon nehéz mérkőzés volt az eredmény szempontjából az, hogy most 1:1 az valószínűleg igazságos, habár lehetne 2:0, vagy 0:2 is hiszen ez egy olyan sport ahol egy labda eldönthet bármit, és főleg, hogy két nyert játékra játszunk. „-nyilatkozta, Köves Gábor, szövetségi kapitány

Fotó/SZAM:Szokodi L.

Csak arra koncentráltam, hogy megnyerjem ezt a mérkőzést.Egész héten nagyon jól játszottam a felkészülés során. A mérkőzésen is jól mozogtam, attól függetlenül, hogy fél éve nem játszottam salakos pályán. Azt hozzá tenném ellenfelem is ma nagyon jól játszott rengeteg nyerő labdája volt amivel partiban tudott maradni. Az utolsó szettben 4:4 -es állásnál hoztam az adogatásomat,  ezután a belga következett de itt már rontott, elfáradt tenyeres ütése a hálóba és ezzel a ponttal a szettet, és a mérkőzést is megnyertem.”- nyilatkozta Fucsovics Márton

„Hajszálon ment el a mérkőzés, és amikor volt lehetőségem akkor nem nekem kedvezett a szerencse, vagy extrán játszott . Azt el kell ismerni neki nagyon feküdt ez a pálya és ő most kapaszkodik vissza és látszik egyre jobb formában van, mint azt a pályán is megmutatta. Az én pörgetéseim szerváim egyszerűen nem voltak hatékonyak. Ilyenkor talán túlságosan bizonyítani akarok a hazai közönségnek, és el vagyok keseredve.” -nyilatkozta, Balázs Attila