NÉMET SZUPRKUPA-DÖNTŐ, 2023

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG BUDAPEST, 2023

Fotó/ Szokodi László ( Dani Olmo , RB Leipzig játékosa)

Az RB Leipzig nyerte a tegnapi német szuperkupa-döntőt, miután Dani Olmo háromszor is betalált a Bayern München kapujába. A mérkőzésen a Bayern új igazolása Harry Kane a 64′, percben állt be, akkor már 2-0-ra vezetett az ellenfél, de így is nagy tapsot kapott a Bayern szurkolótól.

@szokodiacademy

Bayern München csapatába igazolt Harry Kane. A tegnapi szuperkupa-döntőn H.Kane a 64’, percben állt be. FC Bayern München – RB Leipzig 0 – 3 (0 – 2) München, Allianz Aréna, 75.000 néző, V.:Bastian Dankert Gólszerző: 3′ , 44′, 68′( 11-esből), Dani Olmo Hasonló tartalmakért kövess be. www.szokodiacademy.hu ?? @TikTok #bayernmunich #foryou #foryoupage #szokodiacademymedia #rbleipzig #bayernmünchen #supercup #footballplayer #footballnews #fcbayernmünchen

♬ eredeti hang – SzokodiAcademyMedia

Dani Olmo nem kímélte a Bayernt, háromszor is betalált!

GÓÓÓL!

3′  -Az RB Leipzig támadója egy bal oldali szabadrúgást követően került helyzetbe a Bayern kapuja előtt , nem hibázott közelről belőtte a hálóba a labdát, 0-1.

GÓÓÓL!

44′ – A félidő vége előtt Olmo egy zseniális csellel becsapta M.De Ligtet és Sven lábai között a kapuba tekerte a labdát, 0-2.

GÓÓÓL!

68′ – A hazai csapat játékosa Noussair Mazraoui, a tizenhatoson belül,  kézzel ért a labdába, amiért a játékvezető büntetőt ítélt.

GÓÓÓL!

Dani Olmo  higgadtan értékesítette büntetőt, 0-3. A lipcsei csapat  megérdemelten , története során , először nyerte meg a Német Szuperkupát.