UEFA SZUPERKUPA DÖNTŐ VARSÓ 2024

SZÍN

– Valverde és Mbappé góljaival a Real Madrid a hatodik európai Szuperkupát szerezte meg!

Fotó/ Szokodi László ( Real Madrid 6., Szuperkupa győzelmét ünnepli, Varsó Nemzeti Stadion 08.14, miután 2-0-ra legyőzte az olasz Atalanta csapatát.)

A Real Madrid  megnyerte hatodik európai Szuperkupáját, amikor 2-0-ra legyőzte az Atalantát a varsói döntőben. A kupadöntő első félidőjében nem eset találat. A második félidő,  59. percben Valverde góljával szerezte meg a vezetést, a spanyol csapat,  miután  Vini Jr. remek gólpasszát követően . Ezt követően a madridiként hivatalosan debütáló Kylian Mbappé a 68. percben be is zárta a   bajnoki  címet Bellingham  beadásából .  MVP-nek választották.

Két és fél hónappal később a  Bajnokok Ligája-  győztesek Varsóban kezdték a 2024/25-ös szezont első bajnoki címükkel és Mbappé bemutatkozásának újdonságával. Óvatosan indult a játék a két fél között egészen a 25. percig, amikor az Atalanta első nagy helyzetét nem tudta gólra váltani. De Roon labdájával közel kerültek a gólhoz, miután  Militão  rákapott a fejére, és a kapufát találta el. A szünet előtt a spanyol csapatnak is akadt egy nagy „kapufás sztorija „, helyzete .  Vini Jr.  megcsúszott egy jó passzban a terület széléről,  Rodrygo pedig  a lécet zúdította bal lábbal.

Valverde szerezte a Madrid első gólját.

♦A szünet után  Courtois  féken tartotta az olaszokat, amikor kivédte Pasalić fejesét. A második félidőre a finálé kezdett felgyorsulni, a spanyolok gyors átmenetekkel keresték  a legalkalmasabb helyzetet a gólszerzéshez. Bellingham próbálkozott az 56. percben, de a szélről leadott lövése magasra szállt. Ezek voltak  a madridiak legjobb percei, és ezúttal halálosak voltak, és 1-0-ra hozták az állást.  Mendy  visszakapta a labdát az ellenfél térfelén, és Bellinghammel kombinált  , aki Vini Jr-t találta   a bal szélen. A brazil szakszerűen átugrott a védő mellett, eljutott a mellékvonalig, és egy tökéletes passzt a távoli kapufára csúsztatott Valverdének  ,  aki a kapuba lőtt (59. perc), 1-0.

Ancelotti csapata egy csillagos Bellinghamnek  köszönhetően dobásra került  . Az angolok ismét beállították  Vini Jr-t , akinek Musso elleni lövését gondviselő kézzel védte a kapus, hogy ne lője ki a második gólt. A madridi duó továbbra is rengeteg veszélyt generált, a kapus pedig közelről cáfolta Bellinghamet (66′).

Kylian Mbappé gólt szerzett első meccsén.
A sok kitartás jutalma két perccel később jött, és  K. Mbappé bélyegét viselte. A francia remek passzt kapott  Bellinghamtől  a tizenhatoson belül, és nem hibázott, amikor a bal felső sarokba helyezte a labdát. A madridi lavinának nem volt vége, de a végeredmény 2-0 lett, a Real Madrid  új címmel egészítette ki a „trófeakészletét”: a hatodik európai szuperkupával.

♦Carlo Ancelotti a tegnapi megszerzett trófeával , immáron ötszörös Szuperkupa győztesnek vallhatja magát , hiszen ez még senkinek sem sikerült. A Szuperkupán Real Madrid színeiben debütáló Kylian Mbappé gólt szerezett és egyből egy kupa-trófeát is behúzta a francia. Elsőre nem rossz kezdés, reméljük, a folytatása is hasonló lesz a „Kis Kedvencnek”.