Home » Öt portugál gól, de Rutai révén magyar góllal zárult a találkozó.
A magyar futsal válogatott a csoportkör második fordulójában 5-1-es vereséget szenvedett a címvédő portugálok ellen. A magyar gólt a szegedi Rutai Balázs szerezte. A mérkőzés elejétől fogva uralta a találkozót, a kétszeres futsal Eb-győztes portugál válogatott.
A mérkőzés első percében Varela passzolt Ericknek, aki közelről a magyar kapuba talált, 0-1. Mondhatjuk ekkor kapcsolódtak ba a mieink a játékba, és egy határozottabb védekezésre zártak. Több portugál helyzet is adott , de azt rendre hárította Alasztics. Az első félidőben a magyar kapus bravúrjaival szégyenítette meg a portugál játékosokat. Tizenhárom portugál lővést hárított a magyar kapus.

A hatodik percben, egy figyelmetlenség okozta az újabb találatot. D. Santos egy ziccer helyzetet alakított, ki majd passzolt csapattársának, Lúcio Jr.-nak , aki élt is a helyzettel a kapuba lőtt, 0-2. Az első félidő végén 2-0-ás portugál előnnyel zárult.
A második félidő elején egy eladott labdára a portugálok fiatal játékosa Diego Santos lecsapott és a magyar kapuig meg sem állt , a ziccer helyzetet kihasználva szerezte meg csapata, 3., találatát, 0-3. Diego Santos lett a meccs legjobbja.

Nemsokkal később, egy védelmi hibát követően, a magára hagyott T. Pacó kapott labdát, aki a helyzetet kihasználva a kapunkba lőtt, 0-4. Ezt követően, egy pazar magyar helyzet is kialakult, de sajnos a befejezésnél sajnos a kapufán csattant a labda. Ismét következett egy agresszív portugál támadás, aminek a következtében szinte, Pany Varela be vonszolta a magyar kapuba a labdát, 0-5.

Az utolsó öt percben kiegyenlítődött erőviszony alakult ki a két csapat között, és ennek meg is lett az eredménye. A szegedi Rutai Balázs bal oldalról „megpirított lövése” csapódott a portugálok hálójába, 1-5. Öt portugál gól esett a találkozón, magyar góllal zárult a találkozó. Az est másik csoportmérkőzésén az olaszok 4-0-ra nyertek a lengyelek ellen. A Futsal Eb – n , a mieink csütörtökön az olaszok ellen zárják a csoportmérkőzéseket.
Cikk/ Szokodi László
Gólszerző: 36′, Rutai , ill., 1′, Erick , 6′, Lúcio Jr. , D. , 22′, Santos T. , 25′, Pacó , 34′, Varela
Ljubljana, Stozice Aréna, 538 néző. Vezette: Hanceariuc (román), Kirilov (bolgár)
Magyarország: Alasztics – Bencsik, Rábl, Büki, Szabó L. Csere: Gémesi (kapus), Rafinha, Fekete M., Kajtár, Pál P., Rutai, Suscsák, Szalmás, Vatamaniuc-Bartha
Szövetségi kapitány: Sergio Mullor
Portugália: B. Pacó – A. Coelho, Erick, Varela, Brito. Csere: Edu (kapus), B. Coelho, Góis, A. Jesus, Kutchy, Lúcio Jr., T. Pacó, Pauleta, D. Santos
Szövetségi kapitány: Jorge Braz
Borítókép/ Szokodi László , Szokodi Academy Media
UEFA Futsal cikk


