MOL-Pick Szeged – Grundfos Tatabánya KC 34-27 (16-10)
Két BL meccs között hazai pályán fogadta a Grundfos Tatabánya Csapatát a MOL-Pick Szeged.
A Vendégek jelenleg a bajnokság második helyén állnak, és ahogy megszokhattuk, akár hazai akár
idegenben mindig kemény csatát vív egymással a két csapat.
Ahogy számítani lehetett rá, Pastor mester pihentette Sago-t (16)– Ailovic (32) kezdett- és
nem került be a keretbe Kallman (8) és Balogh (19) sem.
Maqueda (5) bombájával kezdtünk a meccset. Gyors, olykor pontatlan játék jellemezte az első bő 10
percet. A vendégek jóvoltából, Alilovicot éltette a közösség. Matic mester időt is kért (11:42).
Az időkérés után kapusát is lehozta a vendég Csapat, de az eredmény csak nőtt 9-4, kapust cserélt
Tatabánya.
Egy gyors támadásnál az egykori szegedi játékossal Vranjes-sel (77) akadt össze Maqueda, aki a
hátára esett, ki is szállt a játékból a második félidő közepéig. Őt Gaber (22) követte, a bokáját fájlalva.
Érződött a hazai pálya előnye… A bírói ítéletekkel egyik Csapat sem értett egyet, és a Szurkolók sem
fogták vissza magukat.
24-17 (41:09), időt két a vendégek edzője. A 47-dik percig a 6-7 gólos különbség jellemezte a csatát.
Ekkor felszívta magát a Tatabánya és lefaragta hátrányát 3 gólra 26-23. A kettős emberelőnyüket
nem tudták kihasználni, így visszaállt a gólkülönbség is.
Így értékelték az edzők és a játékosok a mérkőzést:
Vladan Matic – Második félidő jobb volt, a meccs az első félidőben nem el. A kapus teljesítés egy
ilyen ellenféllel szemben nagyon kevés. Összességében elégedett a mezőny játékkal, gratulált a Pick-
Szegednek a győzelemhez és sok sikert kívánt a BL-ben való jó szerepléshez.
Juan Carlos Pastor – Az értékelés előtt, mind játékosainak mind pedig a Szurkolóknak megköszönte a
mai teljesítményt, szinte teltház előtt játszhattak ma. A jó játék mellett sok volt a kiállítás, de
emberhátrányban is jól játszottak. Most már mindegyik játékos hozzá tud adni a játékhoz, az egyéni
akciókban kell még fejlődni.
Juhász Ádám – Nagy tempót diktált a Szeged, sok volt a technikai hiba, ebből gyors gólok születtek,
Nem tudtunk élni az emberelőnyökkel, de dolgozunk tovább.
Bánhidi Bence (27)– Jó érzés volt csapatkapitánynak lenni –Kallman pihentetése miatt – , meccsről-
meccsre egyre jobb a csapat. Jó érzés így játszani, pályára menni, hogy mindenki egyet akar.
A mérkőzés tempója, azt gondolom kellett most is, hogy még jobban fel legyen tüzelve a
csapat hétvégi BL meccse előtt, amikor a RK Celje Pivovarna Lasko lesz az csapat vendége.