Pazar kakaskodás, gólzápor, és szépségdíjas gól is a fordulóban.

OTP BANK LIGA 27., FORDULÓ

Tömören így lehet a legjobban jellemezni az OTP BANK LIGA 27. fordulóját.

• A szombati  Paks- MTK nyitómérkőzésen már négy gól esett, ebből a hazai csapat hármat lőtt és a vendég MTK egy vigasz góllal tudott válaszolni, ami egyben azt is jelentette az MTK számára, hogy marad a tabella negyedik helyén, viszont mögé érkezett szorosan két csapat is az egyik, pont a Paks csapata, így most Michael Boris csapatának ki kell találnia mit tesz, hogy megtartsa a negyedik helyet. A soron következő mérkőzése a fővárosi alakulatnak a Budafok ellen lesz hazai pályán.

PAKSI FC – MTK BUDAPEST 3:1

BORIS: „HATÉKONYABBNAK KELL LENNÜNK A KAPU ELŐTT”

Michael Boris:

Fotó/Szokodi L.

Jól kezdtük, volt is egy nagy helyzetünk, de a 15 perc után a Paks akarata érvényesült.

Igen ezért változtattunk  a rendszerünkön , mert rendre elveszítettük a párharcot a középpályán , így Pintért picit feljebb toltuk. Szerettünk volna agresszívabbak lenni, de nem igazán működött a dolog. Két lövésüknél nem tudtunk felszabadítani a blokkok nem sikerültek, a megpattanó labdák pedig a kapunkban kötöttek ki.-nyilatkozta, az MTK vezetőedzője.

A hazai kispadon megbízott edzőként Kindl István értékelte a mérkőzést.

„Nagyon jó szellemben, kiváló felfogásban kezdtük a mérkőzést. Úgy érzem, ha az első félidőben kihasználtuk volna az összes adódó lehetőségünket, akkor talán már a szünetig eldönthettük volna a mérkőzést. Kérdeztem a szünetben, nem lehetne-e most egy olyan szabály, hogy nem tartunk pihenőt, tartottam tőle, hogy a jó játékunk visszább esik, és az MTK erőre kap. Ennek ellenére a második játékrész elején továbbra is nekünk voltak lehetőségeink. 2-0-nál kapussal szembeni ziccert hibáztunk, majd nemsokkal később szépített ellenfelünk. Ott egy kicsit bajban voltunk, voltak kritikus időszakaink, de ezt átvészeltük, és a harmadik góllal – véleményem szerint – már sikerült lezárnunk a mérkőzés végkimenetelét” – fogalmazott a megbízott vezetőedző, Kindl István.

BUDAPEST HONVÉD – ÚJPEST FC 2:2

A helyszínről a szombati fővárosi ,Honvéd-Újpest derbiről készítettem beszámolót, link itt: Honvéd-Újpest.

A találkozót a két vezetőedző is értékelte:

Michael Oenning:

ACADEMY MEDIA:

A forduló legjobb mérkőzése:

I. PUSKÁS AKADÉMIA FC – MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2-0     (8.3)

II. BUDAPEST HONVÉD – ÚJPEST FC 2:2                                   (8.0)

III. ZTE FC – DVTK 2:0                                                                         (7.7)