MERKANTIL BANK LIGA 33., FORDULÓ

Az NB II.33., fordulójában a Szeged (3.),hazai pályán fogadta a Siófok (5.), csapatát. A mérkőzés előtt a szegedieknek nem csak a Siófok elleni bajnoki mérkőzés volt, a téma , hiszen a Vasas elleni bajnoki mérkőzés előtti héten Dragan Vukmir  a szegediek  vezetőedzője elhagyta a szegedi klubbot, cikk itt: Dragan Vukmir

A mérkőzés képét tekintve a vendégek már a mérkőzés előtt megszerezték a vezetést , egy szegedi rövidzárlat következtében Temesvári rosszul ért a labdába, amire Horváth P., lecsapott és Molnár mellett begurítja a labdát a kapuba, 0-1. Biztos hogy, nem így tervezték a szegediek a kezdést. A második vendég gól büntetőből szerezték a siófokiak, Baloghot a tizenhatoson belül buktatta a szegediek játékosa a büntetőt Horváth P., értékesítette, 0-2. Az első szegedi találatra a 24., percig kellet várni, amikor is Horváth M., buktatja Horváth Krisztofert amiért a játékvezető büntetőt ítél, utóbbi a sértett végzi el a büntetőt, 1-2. Horváth Krisztofer a szegediek kölcsön játékosa 18., találatával magasan vezeti a szegediek góllövő listáját. Az első félidőben több gól nem esett, a második félidőben a vendégek Balogh B., révén tudták növelni az előnyüket a szegediek csak a hosszabbításban tudtak szépíteni az eredményen, Temesvári révén, 2-3.  A szegediek szépítő találata után,  már nem esett több gól a mérkőzésen, a Siófok 3-2-re győzte le a Szegedet. A Szeged hatodik hazai veretlenségi sorozatát szakította meg a Siófok és ezzel a vereséggel a Szeged a 4., helyre pottyant vissza a bajnoki tabellán és lehet a továbbjutás gondolatával sem kell gondolkozni a Szegednek.

Szeged-Csanád G. A. –  BFC Siófok 2–3 (1-2)

Szeged, Szent Gellért Fórum, V: Kovács Imre

Gólszerző : (24′, 11-esből), Horváh K. , (91′),  Temesvári , ill., 3′,16′-11-esből,  Horváth P. ,(58′)  Balogh B.
Szeged-Cs. GA: Molnár F. – Ódor, Vári (Dobos, 77.), Temesvári, Pejovics – Bencze (Kóródi, 66.)., Kovács M., Farkas A., Csoboth – Gajdos (Daru, 77.), Horváth K.

Edzők: Andorka Péter, Bekim Kapic.
 Siófok: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. (Jagodics, 70.) – Varjas Z., Szakály A. (Medgyesi, 83.) – Horváth P., Eördögh, Kiss B. (Elek, 70.) – Balogh B. (Krausz, 77.),

Vezetőedző: Domján Attila.