Szokodi Academy Media hétvégi programajánló:

2021 11.17 Szombat

12:30 UVSE Hungest H. – Metalcom Szentes

A hétvégi programajánló első részében, a hazai férfi vízilabda, OB I.-bajnokság 10., fordulójából, a UVSE Hunguest H. – Metalcom Szentes mérkőzésre látogatok ki. A mérkőzés érdekessége, hogy a hazai UVSE csapata szombaton, a Szentes ellen szerezheti meg az idei bajnokságban, az  első győzelmét. A csapat most a tabella utolsó helyén áll 9 vereséggel. A vendég csapat három hellyel vannak előrébb, jelenleg a 11. helyen két győzelemmel és egy döntetlennel. Mind a két csapat számára fontos lenne a győzelem, hogy előrébb lépjen a tabellán.

Kátai Máté:

-„Nagyon kemény meccsre számítok, mert mi is és az újpest is győzelmi kényszerben fog játszani. Egy nagyon fiatal csapatról van szó, az UVSE személyében, akik rendkívül sokat úsznak, erősek jól lőnek, ezért egy nagy csata várható, természetesen pozitívan állunk hozzá és győzni megyünk a fővárosba”.,- nyilatkozta a Metalcom Szentes játékosa.

2021 11.27 Szombat

17:00 MOL Fehérvár FC – Gyirmót FC Győr

A folytatásban a hazai OTP Bank Liga 10., fordulójának két szombati mérkőzésére érkezek, elsőnek Székesfehérvárról jelentkezek be, a MOL Fehérvár – Gyirmót mérkőzésről. Pazar mérkőzés elé nézhetünk, hiszen mind a két csapat számára, csak a győzelem a három pont elfogadható. A Gyirmót számára az előző bajnoki fordulóban hazai pályán, a 92′, percben  sikerült gólt szereznie és ezzel egy pontot  otthon tartania a bajnoki tabella bronzérmes helyén álló Kisvárdától. Igaz ezzel az egy ponttal sokáig nem fickándozhat a kieső zóna fölött, hiszen a most pillanatnyilag két kieső csapat is mindent meg fog tenni, hogy pontokat szerezzen és elkerüljék a kiesést. Erre azért még jó pár mérkőzést le kell játszaniuk a csapatoknak, de Csertői Aurél is a MOL Fehérvár elleni mérkőzés előtti nyilatkozatában, arról beszélt, hogy „-Számukra nincs könnyű meccs, ezt tudjuk, tisztába vagyunk az erőviszonyokkal, de a futballban minden megtörténhet”. ,-nyilatkozta a szakember. Folytatás az interjúban.

Forrás: Gyirmót FC Győr hivatalos oldala.

A MOL Fehérvár számára azt tudjuk, hogy a bajnokság végére csak a dobogón való helyezés  elfogadható. Ezt már többször Szabics Imre is kifejtette a hivatalos sajtótájékoztatók alkalmával. Az elözö bajnoki fordulóban a fehérvári csapat a Ferencváros vendégekét 3-0-ás vereséget szenvedett, ami után,  Szabics Imre , a MOL fehérvár vezetőedzője, beszélt a Ferencváros elleni mérkőzésen történtekről, és csapata hibáiról is.:

Fotó/Szokodi László

Úgy gondolom, a Ferencváros nem csak saját magának köszönheti azt, hogy a félidőben 2-0-ás előny birtokában mehetett az öltözőbe. A kétgólos előnyt követően a mérkőzés eldőlt, hiszen a Ferencváros hazai pályán olyan játékerőt képvisel, hogy ilyenkor már nagyon nehéz ellenük fordítani. Az első félidei játékunkkal nagyon elégedett voltam, volt egy tizenegyes-gyanús és egy kiállítás-gyanús szituáció is. Az első 45 percben nagyon jó labdaszerzéseink voltak, azonban minden meccsmomentum a Ferencváros számára alakult pozitívan. Ismétlem viszont, hogy az első félidei játékunkkal nagyon elégedett vagyok. A második félidőre úgy mentünk ki a pályára, hogy meg akarjuk fordítani az eredményt, ennek érdekében pedig mindent el is követtünk. A Ferencváros azonban nagyon jó csapat, nem véletlenül tartanak ott nemzetközi szinten is, ahol tartanak. A tabella általában nem szokott hazudni, a jelenlegi 8 pontos különbségen csökkenteni lehet, de a realitás az, hogy a Ferencváros ma Magyarország legjobb csapata, gratulálok a hazaiaknak a mai győzelemhez. Ezt a különbséget egy-egy mérkőzésen el lehet tüntetni, és az első félidőben sikerült is eltüntetnünk. Azon dolgozunk, hogy a jövőben minél kisebb legyen ez a különbség.”, -nyilatkozta a szakember.

Az idei bajnoki szezonban, már találkozott egymással a két csapat, a 3., fordulóban (08.14-én), akkor a Gyirmót hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a fehérvári csapat ellen. Most a Fehérvár a tabella 4., helyén áll 20 ponttal, a Gyirmót a 10., helyen a kieső zóna előtt 13 ponttal.

A szombat esti nagy csatára, a  Budapest Honvéd – Újpest találkozójával zárom a sportbeszámolómat. Huuu ,de piszokul várom ezt a találkozót!

Két „kis kedvenc” csapat mérkőzik meg, amelyiknek a mérkőzéseiről imádok kilátogatni, mert mindig történik , VALAMI!

Ezt szó szerint értsétek! Az elmúlt mérkőzéseket nézve pont a Honvéd háza táján történt, hogy négy mérkőzést vesztett a Honvéd, ez az elmúlt bajnoki fordulóba kezdete előtt történt, hogy Horvát Ferencet a Honvéd vezetőedzőjét tisztelte meg a szurkoló közönsége kisebb „elviharzó tapssal”, ÉRTITEK!

Na de ha már itt tartok, akkor ugyan ilyen hasonló sztori az Újpestnél is előfordult, amikor is a szurkolók, követelték a játékosoktól, hogy ” Vegyétek le a mezt”, volt ilyen.

Mondjam azt, hogy nem egy nagy család vagyunk, ahol tényleg minden megtörténik! Örülünk, amikor kupát nyer a csapat, majd örült perpatvart kerítünk ha elvernek bennünket, sorra….:)!

Na de, a  tények, a két nagy múltú csapat szombat este is parázs mecset fog játszani egymás ellen, mivel az Újpest a kieső helyen poroszkál, két győzelemmel, és ez valljuk be elég savanyú.

A két csapat az idei bajnoki szezonban már találkozott egymással, akkor a Szusza Ferenc Stadionban,  ( 08.15 ), 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó és a Honvéd, megszerezte a bajnokságban az első pontját.  A mérkőzésről beszámoló itt: Újpest – Honvéd 1-1

Azt gondolom egy fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzést fogunk látni, amit mind a két szurkoló tábor majd, értékel. Én a mérkőzést fogom értékelni és jövök a beszámolóval és képekkel.

Fókuszban a Bajnokok Ligája!

• A héten a Bajnokok Ligája csoportkör 5., fordulójában a PSG , a Manchester City otthonába látogatott. A mérkőzés első gólját a „PSG  Gráciái” közül, Kylian Mbappé szerezte és ezzel a vezetést is, de sokáig nem örülhettek a párizsiak, hiszen tizenhárompercre rá jött a hazaiak egyenlítő gólja, majd a 76′, percben meg is szerezte a Manchester City a vezetést és  a győzelmet. A mérkőzésről és a BL fordulóról egy összefoglalóval jövők, statisztika, interjúk és „PSG Gráciákról” egy kis érdekesség…..