Szusza Ferenc Stadion, Budapest, V:Berke B.

Gólszerzők: Katona (34.), illetve Lukic (60. – büntetőből)
Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumbisz, Antonov, Pauljevic – Csongvai (Bjelos 84.), Dmitrovic, Mack – Croizet – Katona, Tallo (Simon 57.)

Vezetőedző: Michael Oenning
Budapest Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Batik, Klemenz, Talys (Tamás 65.) – Zsótér (Hidi 52.), Pantelic (Banó-Szabó 82.), Nono – Bőle (Májer a szünetben), Lukic (Eppel 82.), Nagy

Vezetőedző: Horváth Ferenc

A mérkőzést a hazai Újpest gárdája  kezdte jobban, de ezt már megszoktuk a lila-fehér együttestől.

Az első félidő elején már kisebb nézeteltérések akadtak ezért a játékvezető próbálta lecsitítani a kedélyeket és négy darab sárga lapot el is ajándékozott hármat az Újpestieknek, Tallo 10′, Csongvai Áron 30′, Banainak, valamint a Honvéd játékosának Zsótér Dónát is besárgult. A kakaskodások ellenére az újpestiek Katona Mátyás révén a 33′ percben megszerezték a vezetést, 1-0.

Katonának ez volt, a második találata a bajnokságban és a mai az Újpest számára pontot ért. A mérkőzést este nyolc órakor kezdődött, de így is iszonyatos fülledt meleg időjárás volt, az egész mérkőzést tekintve.

Az ivószünet is  jól jött a játékosoknak.

Batik Bence belocsolta magát!

Az első félidő 1-0-ás újpesti előnnyel zárult.

A második félidőben a Honvédnak a második játékrészben úgy kellett pályára lépnie, hogy a legnagyobb feladata az legyen, hogy gólt, gólokat szerezzen, Horvát Ferenc csapat.

Horváth Ferenc a második játékrészben, nem csak a labdát, de a csapatát is kézben tartotta!

Fotó/Szokodi L.

De jól alakult a Honvéd helyzete és, hogy ebben a szerencse is csapat mellé állt volna, azt nem tudni, de az biztos, hogy az 59′ percben Antonov lerántotta Nagy Dominikot, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, mivel az eset a tizenhatoson belül történt. A 11-est Lukic értékesítette, 1-1.

Kiegyenlített a Honvéd és a mérkőzés ezután,  közepes iramra váltott. Az utolsó pár percben még mind a két csapat egy-egy rohammal próbálkozott, de gólt egyik csapat sem tudott már szerezni, így maradt az 1-1-es döntetlen, ami a Honvéd számára egy fontos pontot érhet, hogy erőre kapjon a csapat.