MERKANTIL BANK LIGA, 6., FORDULÓ

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELEMRE!

Fotó/ Szokodi László ( Szeged-Csanád G.A. – Csákvár NB II.es mérkőzés)

A mérkőzés előtt a három nappal ezelőtt , elhunyt , Benkő László , korábbi MLSZ elnökére emlékeztek meg a csapatok.

@szokodiacademy

A három nappal ezelőtt elhunyt, Benkő lászló korábbi MLSZ elnökre emlékeztek a csapatok. Szeged – Csákvár NB II.-es mérkőzés. Hajrá, Szeged! @TikTok @tiktoksports #szeged #foryou #foryoupage #magyarorszag #hungary?? #footballtiktok #footballplayer #labdarúgás

♬ eredeti hang – SzokodiAcademyMedia

A mérkőzés előtt a két csapat egymás elleni mérlegét tekintve a Szeged jobban áll, hiszen , 7  hazai, 3 döntetlen, 6 vendég győzelem. A hazaiak mestere a mérkőzés előtt , így nyilatkozott:

Fotó/ Stevanovic Aleksandar ( Szeged-Csanád Grosics Akadémia vezetőedzője)

Alekszandar Sztevanovics: – Azt szoktam mondani, hogy mindig a következő mérkőzés a legfontosabb, ez most különösen igaz. Egy jó csapattal játszunk, amely kiváló egyéni kvalitásokkal rendelkezik a középpályán. Jól ismerjük őket, biztos, hogy nem lesz egyszerű meccs. Teljes önbizalommal kell játszanunk, hiszem, hogy a játékosaim képesek lesznek megbirkózni a feladattal. Ha el akarjuk érni a célunkat, akkor meg kell nyernünk a Csákvár elleni mérkőzést!

♦A mérkőzés első játékrészében a hazai csapat dominált jobban, de helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A legnagyobb helyzet Prosser Dani nevéhez írtam, aki az ötösön belül tudta, kihagyni a tiszta ziccert. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

♦A mérkőzés második félidő első perceiben felpörögtek a csapatok a mérkőzés játékvezetője egy szegedi szabálytalanság után  a vendégek játékosának kiosztott egy sárgalapot. Ezt követően a vendégek egy szegedi hibát kihasználva, Tamás Nándor góljával megszerezte a Csákvár a vezetést, 0-1.

♦A bekapott gól megtörte a szegedi csapat lendületét és ezt az ellenfél ki is használta, a csereként beállt Gazdag Vajk a 77′, percben mellel levette a labdát, és egy bődületesen jól eltalált lövéssel betalált a szegediek kapujába, 0-2. A mérkőzés hátralévő részében, már nem esett több találat, a Csákvár három vereséget követően, győztesen hagyta el a Szent Gellért Fórumot.

Cikk/ Szokodi László

Szeged-Csanád G.A. – Csákvár  0 – 2 (0 – 0)

Szent Gellért Fórum, 1316 néző, V: Antal P., Asszisztensek: Albert I., Dobos D.

Gólszerző: 51′, Tamás Nándor, 77′ Gazdag Vajk

Szeged: Molnár-Farkas T. ( GK), Gera N., Nagy Zs., Szilágyi Z., Palincsár M., (56′, Nyári P.), Haris A.,( 68′, Magyar Zs.),  Prosser D., ( 68′, Márkvárt D.), Gajdos Zs.,( 56′, Óvári Zs.),  Borvető Á.,(78′, Kővári R.),  Bíró B., Tóth B.

Cseresor: Takács J., Radics M., Acimovic D., Magyar Zs., Óvári Zs., Nyári P., Kővári R., Lestyán L., Beronja Z., Márkvárt D., Fábiánkovits I.

Vezetőedző: Stevanovic Aleksandar

Csákvár: Pécsi Ármin (GK) , Babós L, Karacs D., Tamás N., (90′, Szakály D.), Major M.,(58′, Gazdag V.),  Farkas A., Mészáros D., Nagy Z., ( 90′, Simon A.), Murka B., László N., Fejős Á.,( 74′, Baracskai R.),

Vezetőedző: Tóth Balázs