NŐI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ ‘B’-CSOPORT, 5.FORDULÓ:

A magyar női labdarúgó A-válogatott, kedd este, Kisvárdán játszotta, az év utolsó világbajnoki selejtező mérkőzését, Ukrajna ellen. A magyar válogatott jóval előrébb rangsorolt válogatottat 4-2-re győzték le a mieink és ezzel a győzelemmel szépíteni tudtunk az eddigi mérlegünkön, hiszen, már 2 győzelem, 2 döntetlen mellett 5 vereség a mérlegünk az Ukrajna ellen.  A gólgyártást a szegedi születésű Vágó Fanni ,a (Ferencvárosi TC),  játékosa kezdte, A mérkőzés 3. percében Z. Bernadett beívelését Fanni az ukrán kapuba lőtte,1-0.

Szép volt, Fanni!

Ez a gól adhatta meg  a mieink számára lendületet, hiszen továbbra is lendületesen támadtak a mieink, és  egy jobb oldali szabálytalanság után, Vágó Fanni állt a labda mögé, és végezte el a szabadrúgást. Férfiakat megszégyenítő módon úgy, odapirított a labdának Fanni, hogy az ukrán kapus is csak nézni tudta a kapujába becsapódó labdát, 2-0. A harmadik magyar gól is az első félidőben született, Zeller Dóra révén, ( Leverkusen játékosa), aki egy remek szóló végén a kapust is kicselezve lőtte be a harmadik magyar gólt, 3-0.

Az első félidő 3-0-ás magyar előnnyel zárult. Az ukrán válogatott edzője biztos, hogy „fejmosást” tartott a lányainak, mivel a második félidőben egy harciasabb „ukrán amazonok” játszottak ellenünk. Ez nem csak játékban, de gólókban is megéreztük, mert a 71., percben és a 81., percben is betaláltak a magyar válogatott hálóőr, Szőcs kapujába, 3-2. A véghajrá így szorossá tették a vendégek, de a 62. percben csereként beállt Németh Loretta , aki   87.percben lövését Bondarcsuk nem tudta hárítani , 4-2. A hosszabbításban már nem esett több gól, így a magyar válogatott győzelemmel zárta az idei évet és második győzelmét tudhatja magáénak a Margret Kratz által irányított csapat. Az hogy, most hol is tart a magyar női labdarúgó-válogatott pontosan nem lehetne megmondani helyezésileg, de az látszik a német szakvezető irányítása óta kezd a csapatnak tartása lenni és egyre jobban látszik a lányokon, hogy el is tudják hinni, hogy győzni is tud ez a fiatal magyar válogatott.

Hajrá, magyarok!

Cikk/Szokodi L.

MAGYARORSZÁG
UKRAJNA 4–2 (3–0)

Kisvárda, 400 néző. V: Paula Brady
MAGYARORSZÁG:
 Szőcs – Papp L., Turányi, Kovács L. (Savanya, a szünetben), Szabó V. – Csiszár, Fenyvesi (Kocsán, 79.) – Zeller, Vágó (Szakonyi, 90+4.), Csiki (Pápai, a szünetben) – Zágor (Németh L., 62.)
Szövetségi kapitány.:
 Margret Kratz

UKRAJNA:
Bondarcsuk – Korszun, Smatko, Baszanszka (Malahova, 79.) – Himics, Petrik (Kunina, 60.), Apanascsenko, Kalinina (Kravec, a szünetben), Sevcsuk – Ovdijcsuk – Kravcsuk (Andruhiv, 70.)
Szövetségi kapitány:
 Lluís Cortés
Gólszerző:
Vágó (1–0) a 3., Vágó (2–0) a 11., Zeller (3–0) a 30., Apanascsenko (3–1) a 71., Himics (3–2) a 81., Németh L. (4–2) a 87. percben

Mindenképpen meg akartuk nyerni ezt a mérkőzést és az első 20-30 percben kiválóan játszott a csapat, letámadtunk és ezt egy nálunk a FIFA-világranglistán 11 hellyel előrébb álló csapat ellen. Bátrak voltunk és frissen futballoztunk. Nagy lépés előre, hogy egy, a harmadik kalapból sorsolt csapat ellett sikerült nyernünk. A második félidőben néhány gyenge pontunk azért kirajzolódott, de azt is tartsuk észben, hogy kétszer is sérülés miatt kellett cserélnem. Annak ellenére, hogy ilyenkor kissé megbomlott a rend, a lányok harcoltak tovább – értékelt a találkozó után Margret Kratz szövetségi kapitány.