3

UEFA NEMZETEK LIGÁJA, A-LIGA,  ‘C’-CSOP., CSOPORTKÖR ,5., FORDULÓ

Így ünnepelt a magyar labdarúgó-válogatott Lipcsében, a szurkolóival.

Fotó/ Szokodi László

A magyar válogatott jól kezdte a találkozót, már a mérkőzés első percében nagy lendülettel kezdte a találkozót a német válogatott, de erre bizonyára számított Marco Rossi is , hiszen a németek lövései vagy a hátvédsorban, vagy Gulácsi kezében landolt.

Vezet a magyar válogatott!

Az első negyedóra végén a magyar rohamok is, amikor is Szoboszlai szögletét a magyar válogatott csapatkapitánya Szalai Ádám sarokkal a német kapuba tessékelte a labdát, 0-1. Az első félidő további részében is több német helyzet alakult ki de gól nem született.  A második félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a német válogatottnak valamivel több helyzete volt, de azokat gólra nem tudta váltani. A magyar válogatott megmutatta, hogy nem csak beszélni tud a fociról, hanem játszani is tudja. A magyar válogatott megérdemelten nyert a németek ellen és öt fordulót követően magabiztosan vezeti csoportját.

Németország – Magyarország  0 – 1 ( 0 – 0)

Lipcse, Red Bull Aréna, V.: Slavko Vincic ( szlovén )

Gólszerző: 17′ , Szalai Á.,

német válogatott: Stegen ter M., ( GK), Rüdiger A., Raum D., Kimnich J., Timo W., Gnaby S., Müller T., Süle N., Hofmann J., Sané L., Gündogan,

Szövetségi kapitány : Flick Hans-Dieter

magyar válogatott: Gulácsi P.(GK), Lang Á., Szalai A., Fiola A., Orbán W., Nagy Á., Szalai Á.(C), Szoboszlai D., Schäfer A., Gazdag D., Kerkez M.,

Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Borítókép/ Szokodi László

A német-magyar, NL-mérkőzést az MLSZ  az MSÚSZ és a Szokodi Academy Media támogatta.