FIFA LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG 2022 KATAR

ELŐZETES

A Tisza-parti alakulat a bajnoki tabella 18., helyén álló Kozármisleny csapata ellen lépett pályára, a Szent Gellért Fórumba. A nézőtéren, mint egy félezer szurkoló kísérte figyelemmel a mérkőzést. A mérkőzés hetén a Szeged a Budafok otthonában 1-0-ás vereséget szenvedett és ezzel búcsúzott a kupasorozattól, ami után a Kozármisleny elleni mérkőzésre hangolódott csapatával, és a mérkőzés előtti nyilatkozatában ki is fejtette a vezetőedző, hogy nyerni kell hazai pályán, mondta  Alekszandar Sztevanovics.

-„Jól dolgoznak a srácok, úgy érzem, hogy napról napra egyre jobbak leszünk. A Kozármisleny olyan csapat, amely játszani akar, nem áll be védekezni, ebből kifolyólag izgalmas meccsre van kilátás. Sosem egyszerű újonc csapat ellen játszani, hiszen minden pontért megküzdenek. A Mosonmagyaróvár ellen számos helyzetet kihagytunk, most okosabban kell játszanunk! Senkinek nem szabad azt hinnie, hogy könnyű meccs lesz a szombati. Nem gondolom, hogy még egyszer olyan hibát követnénk el, mint a legutóbbi hazai meccsen. Ha elvégezzük a megbeszélteket, itthon tarthatjuk a három pontot!, nyilatkozta Sztevanovics

MÉRKŐZÉS

Egy közepes iramú első félidőt láthattunk, és sok-sok rossz technikai megoldást, mind a két csapat részéről, ami után nem is csodálkozhatunk, hogy mindössze egy kapufa rezzentette meg a csendet. A második félidő 52′, percében, Papp Áron a jobb szélen beívelt labdájára csapott le az üresen álló Haruna, akinek csak az üres kapuba kellett gurítania  a labdát, 1-0.

A gól után a gólszerző, Harunát , Füredivel való összeütközése után a szegedi játékos a földön maradt, akiért egyből az orvosi stáb segítsége érkezett. Harunát hordágyon vitték le és agyrázkódást szenvedett, de Sztevanovics kérdésemre a sajtótájékoztatón már megnyugtató hírrel közölte, Haruna jól van.

A folytatásban a vendég csapat több támadást próbált kialakítani, de ezek sorra elakadtak, vagy Takács kezében landoltak. A mérkőzés négy perces hosszabbításában egy nagy vendég ziccer még akadt, de azt a vendégek játékosa  jócskán a kapu fölé pirította, így a Kozármisleny számára a pontszerzés is el szállt. A Szeged kiharcolta a győzelmet hazai pályán, tegyük hozzá megérdemelten. A Kozármisleny számomra is meglepő játéka mellett azért sok technikai hibát követett el ezt jól mutatja a hat sárga lap is amiből, a vendég csapat ötöt kapott. A Szeged ezzel a győzelemmel fellépett a bajnoki tabella harmadik helyére, a Kozármisleny egy helyet visszacsúszott a tabellán, a 19. helyen állnak.

Sz.L.

SZEGED-CSANÁD G.A. – HR-RENT KOZÁRMISLENY  1 – 0 ( 0 – 0 )

Szent Gellért Fórum, 500 néző, V.: Radványi Á., Asszisztensek: Csatári T., Ring K.

Gólszerző: 52′ Haruna

Szeged: Takács J. (GK), Szilágyi Z., Szakály D., Rédling K., Gajdos Zs.(C), Farkas A., Temesvári A., Könczey M., Tóth B., Kundrák N., Jammeh Haruna,

Vezetőedző: Stevanovic Aleksandar

Kozármisleny: Lékai S.(GK), Kirchner Gy., Beke P., Kulcsár K., Kosznovszky M., Füredi Sz., Tölgyesi V., Horváth D., Turi T.K., Vajda R., Vogyicska B.

Vezetőedző: Szekeres Zoltán

Borítókép/ Szokodi László

NYILATKOZATOK

Alekszandar Sztevanovics

– „Először is gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Egy nagyon nehéz meccs volt számunkra, pszichológiai eredetű problémáink voltak ma. Azt kell mondjam, szerencsések voltunk a mai napon, ez a győzelem egy ajándék számunkra, de nem a mai meccsnek szól, hanem az egész szezonban nyújtott teljesítménynek”. , nyilatkozta a Szeged vezetőedzője

Szekeres Zoltán

” Azt gondolom, hogy szinte,  százszázalékig elégedett vagyok, ahogy a csapat játszott. Abszolúlt nem érdemeltunk vereséget, sőt azt gondolom jobban játszottunk , mint a hazai Szeged és ennek okán nagyon nehéz elfogadni azt. hogy innen nulla ponttal távozunk. A következő mérkőzésre fogunk készülni., nyilatkozta a Kozármisleny vezetőedzője