-Andorra ellen sima győzelem, de a feketeleves csak ezután jön.

ANDORRA: Josep Gómes – M. San Nicolás (Rubio, 62.), Llovera, Emili García, Alavedra (Rebés, 77.) – Alex Martínez (Cristian Martínez, 62.), Marcio Vieira (Pujol, 77.), Vales, Cervós – R. Fernández (Aaron Sánchez, 82.), Aláez.

Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Lovrencsics G. (Varga K., 83.), Kleinheisler (Nego, 83.), Nagy Á. (Sigér, 61.), Kalmár Zs. (Gazdag, 29.), Hangya – Nikolics (Varga R., 61.), Szalai Á.

Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Pujol (90+3. – 11-esből), ill. Fiola (45+2.), Gazdag (51.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)

• A magyar válogatott harmadik világbajnoki-selejtező Andorra ellen játszotta tegnap este idegenben. Az ellen az Andorra ellen, amelyik négy évvel ezelőtt Marc Rebes 26. percben lőtt találatával legyőzte a magyar válogatottat és nemzeti ünnepet rendezhettek. A tegnapi találkozóra Marco Rossi szövetségi kapitány ennek függvényében rakta össze a válogatott keretet. Az előző San Marino elleni mérkőzés után ismét két játékosnak vissza kellett utaznia a klubcsapatához,  Willi Orbánnak, és Sallai Rolandnak.  A keretben ismét visszatérhetett Fiola Attila, aki az elő félidő hosszabbításában megszerezte a magyar csapatnak a vezetést.

46. perc Egy jobboldali szögletet követően Nikolic a bal oldalon visszafejeli a labdát, az ellenfél hátvédjei elfelejtkeztek Fioláról, aki felemelkedik és a kapu bal alsó sarkába fejeli a labdát, 1-o

A második félidő is jól kezdődött  egy jobb oldali Nikolic  beadást követően, Gazdag Dani hidegvérrel a kapuba fejelte a labdát, 2-0.

Örülhetünk, egyre magabiztosabban játszik a magyar válogatott!

Ezután,  Kleinheisler , Nego is betalált, majd a hosszabbítás 93. percében az ellenfélnek egy büntetőt ítélt a játékvezető, amit Pujol értékesített, és így alakult ki 1-4-es magyar győzelem.

• Az első három fordulót nézve van tartása és játéka a magyar válogatottnak, de a lengyelek ellen elvesztettnek mondható mérkőzés, és a két pont az nagyon fájó lehet majd a későbbiekben. Most jön egy pihenő időszak, már a világbajnoki-selejtezőt tekintve, hiszen júniusban Európa-bajnoki mérkőzést játszik a válogatott és ez  a teljesítmény aligha lesz elég a német, francia, vagy a portugál válogatott ellen. A magyar válogatott szeptember első napjaiban tér vissza a világbajnoki-selejtező csoportkörbe, ahol is hazai pályán fogadja angol válogatottat.

Marco Rossi:

Fotó/SZAMY

„Összességében elégedett lehetek, egyedül a Lengyelország elleni mecset sajnálom, érzésem szerint ott mi álltunk közelebb a győzelemhez. Azért az egyperces lefagyásért kár, amikor a két gólt kaptuk… Reálisan kell szemlélnünk a helyzetünket, és továbbra is két lábbal a földön kell maradnunk. Kalmár Zsolt sérülése miatt viszont aggódom, Szoboszlai Dominikkal együtt a középpályánk legkreatívabb játékosai, és jelen állás szerint nem tudom, hogy számíthatok-e rájuk az Európa-bajnokságon. Bízom benne, hogy Zsolt minél előbb visszatér, és nem kell sokat kihagynia. A DAC most két játékost adott nekünk a válogatott összetartásra, és mind a ketten megsérültek, ami külön balszerencse.”nyilatkozta, a magyar szövetségi kapitány.

„A feladat egyértelmű volt, csak a három pont jöhetett szóba!”- Loic Nego

Fotó/SZAMY

– „Összességben kézben tartottuk a meccset, és egyik játékos sem veszítette el a fejét, amikor az ellenfél keményebben lépett oda, vagy kiosztott egy könyököst. Felkészültünk erre a stílusra, végig higgadtak maradtunk, és megérdemelten nyertünk.”-nyilatkozta, a MOL Fehérvár játékosa.

VB -SELEJTEZŐ I-CSOPORT, 2. FORDULÓ A CSOPORT ÁLLÁSA:

1.ANGLIA                                               3     3     0     0     9:1       9 PONT

2.MAGYARORSZÁG                            3      2     1    0      10:4     7

3.ALBÁNIA                                            3       2     0    1      3:2      6

4.LENGYELORSZÁG                         3       1      1    1     7:5       4

5.ANDORRA                                         3       0      0    3     1-8      0

6.SAN MARINO                                  3        0       0    3     0:10   0