– Megszerezte idei első hazai gólját a Szeged, de ez nem volt, elég a győzelemhez!

• Idei első hazai mérkőzését játszotta a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapata, a Szent Gellért Fórumban. A mérkőzés jól  kezdődött a hazai csapatnak,  már a 16. percben Jovanovic találatával sikerült is megszerezni a vezetést. A gól hallatán a stadionon kívül kb. 20-30 fős szurkolói mag hangos üdvrivalgásban  ünnepelték  a gólt. Viszont a folytatásban nem ment a hazai csapatnak és ezt a vendég Haladás csapata ki is használta. Az első félidő lefújása előtt büntetőt ítélt a játékvezető, amit a vendégek játékosa Németh Márió értékesített. A második játékrészben a szegedieknek több helyzete is akadt, de nem tudták gólra váltani. Az ellenfélnek igazán nagy helyzete nem akadt de a 85. percben Németh a bal szélről beívelte a labdát, amit Medgyes a jobb alsó sarokba gurított. Ezután már nem történt nagy izgalom a pályán maradt az eredmény, a Szeged 25 ponttal a 17. helyen áll. A következő mérkőzést idegenben játssza a Szeged, a Budaörs vendége lesz.

CIKK/SZAMY

MERKANTIL BANK LIGA, NB II. 23.FORDULÓ:

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1-2 (1-1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Kis Zoltán, Belicza Bence)
SZEGED-CSANÁD GA: Varga B.  Ódor, Pejovics, Deák I., Mohl  Jovanovics, Simon Á. Varga Sz., Germán, Dobos Á.  Grumic. Vezetőedző: Dragan Vukmir
HALADÁS
: Verpecz  Schimmer, Mocsi, Debreczeni Z., Németh Milán.  Kiss B., Csilus, Holdampf, Bosnjak  Németh Márió., Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerzők: Jovanovic (16. perc), Németh Márió (44. perc, 11-esből), Medgyes (85. percben)

Sárga lap: Németh Milán (23. perc), Deák (44. perc), Mocsi (84. percben)

Cserék: Germán helyett Gajdos (a szünetben), Debreczeni helyett Doktorics (53. percben), Dobos helyett Gréczi, Grumic helyett Kóródi (mindkettő 64. percben), Németh Márió helyett Dragóner (65. percben), Schimmer helyett Jancsó (78. percben), Ódor helyett Kővári, Varga Sz. helyett Bitó (mindkettő 88. percben)

Dragan Vukmir: Öt hete dolgozom a csapattal megismertem a keretet, ma azonban akadt egy – két játékos aki csalódást okozott. Felemás mérkőzés volt, ahol az első félidőben eldönthettük volna a magunk javát a mérkőzést, ugyanis számos ziccert kidolgoztunk, amelyeket sajnos nem tudtunk értékesíteni.

Mátyus János: Mindenek előtt további sok sikert kívánok a Szegednek, kívánom, hogy lépjen feljebb a tabellán, ugyanis ez a stadion és ez a város megérdemli a minőségi focit. Az első félidőben a hazaiak jól játszottak, helyzeteket alakítottak ki, de mi fokozatosan átvettük az irányítást és megfordítottuk a találkozót. Nagyon fontos három pontot szereztünk.