OTP BANK LIGA 28. FORDULÓ

– Nagy csatákat kell vívnia a Budafoknak, hogy bennmaradjon az elit bajnokságban.

• Nincs könnyű helyzetben Csizmadia Csaba együttese. A Budafok az elmúlt négy mérkőzésen kapitulált, azaz null ponttal zárt és jelen pillanatban a 28. forduló előtt, az  utolsó előtti helyen áll a bajnokságban. Az a fránya,  „második félidő” , ne lenne, akkor bizonyára sokkal előkelőbb helyen állna most a csapat. Tegyük hozzá olyan csapatok ellen kapott ki,az elmúlt négy alkalommal,az első helyen randalírozó   Ferencváros tőlük, 4-0-ra , úgy kapott ki a csapat, hogy az  első  félidőt tekintve full partiban volt, 0-0-ás félidő után, kapott büntető, és Huszti kiállításával a csapat megtört és a bajnoki címre esélyes Fradi gyorsan kapituláltatta a hazai csapatot. De a Mezőkövesd Zsóry elleni 2-1-es vereség is a második félidőben realizálódott, a MOL Fehérvár elleni 2-1-es eredmény is, és az Újpest otthonában is az utolsó pillanatokban, (90′, és a 91’perc) -ben kapott gólokkal vesztesként távozott a csapat. Jelenleg úgy fest, hogy egy félidőt tekintve maradhatna a következő bajnoki fordulóban is Csizmadia Csaba csapata az NB I-ben, de ezt két félidőre szabták így nagyon rezeg a léc a Budafoknak, hogy ki ne pottyanjon. A hétvégi fordulóban az Új Hidegkuti Nándor Stadionba megy a csapat és az MTK ellen mérkőznek az idei bajnokságban utoljára egymás ellen. Itt viszont pozitív a mérlege a Budafok csapatának, az őszi szezonban 10.02-án  a Hidegkuti Stadionban tudtak győzni 2-1re az MTK ellen és a tavaszi szezonban hazai pályán egy 2-2-es döntetlent értek el , ami jó előjel lehet a hétvégi mérkőzést tekintve. A statisztikát nézve minimum 11 pont kellene a bennmaradáshoz a budafoki csapatnak, elnézve az előző bajnoki fordulókat, de az biztos a következő hat mérkőzésen, a  három győzelem kevés lesz a továbbjutáshoz.