-Olaszország megérdemelten győzött Törökország ellen az Eb nyitómérkőzésén.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG A-CSOPORT 1. FORDULÓ

Róma, Olimpiai Stadion, 12 900 néző, Vezette: Makkelie (holland)

Törökország: Ugurcan, Umut, Söyüncü, Demiral, Celek, Okay, Karaman, Ozan Tufan, Yazici, Calhanoglu, Burak (C)

Vezetőedző: Senol Gunes

Olaszország: Donnarumma, Spinazzola, Chellini, Bonucci, Florenzi, Locatelli, Jorginho, Barella, Berardi, Immobile, Insigne

Csapatkapitány: Roberto Mancini

Gólszerző: Demiral (53. – öngól), Immobile (66.), Lo. Insigne (79.)

• A labdarúgó Európa-bajnokság tegnap az Törökország – Olaszország  nyitómérkőzéssel kezdődött, amire egy évet kellett várnunk a koronavírus-járvány miatt az UEFA úgy döntött nem törli el, hanem egy év múlva idén 06.11-07.11- között rendezi meg az Európa-bajnokságot, EURO 2020.

A mérkőzés alakulását tekintve az olasz csapat már az első félidőben uralta a találkozót, és ez a kapura lövések számában is nagy különbség volt, a két csapat között.

Törökország – Olaszország I. félidő, statisztika:

0        GÓLSZERZÉSI KÍSÉRLET      14

36%    LABDABIRTOKLÁS                 64%

A második félidőben is inkább az olasz válogatott dominált és az 53. percben az Európa-bajnokságok történetében először fordult elő, hogy nyitómérkőzésen az első gól, egy öngól.

53. perc: Olasz támadás, jobb oldalon  Berardi, az ötös vonalánál beadja a labdát és a törökök hátvédje Demiral testére pattan és a labda a kapuba érkezik, 0-1.

Vezet Olaszország és így már a török válogatottnak is erősítenie kell ha azt szeretné, hogy ne vereséggel várja a csoportkör második mérkőzését.

A törökök szerencsétlenségére a mai olasz válogatott harciasabban érkeztek a találkozóra.

A folytatásban is az olaszok voltak,  pontosabbak és több helyzetet kialakításuk akadt.

66. perc: Olasz támadás az ellenfél tizenhatosa előtt Barella, passzol Berardinak, aki a bal oldalra át íveli a labdát, az üresen érkező Spinazzola fordulásból rátekeri a labdát, amit még a török kapus hárítani tudott, de a kipattanó labdára Immobile lecsap és könnyedén a kapus mellett, bepaskolja a labdát a kapuba, 0-2.

79. perc: A törökök a kapujuk előtt passzolgattak a labdával, hátra passz a kapusnak, aki előrerúgja a labdát egy olasz játékosnak, három passzból a bal szélen érkező Lo. Insigne kapja a labdát mellette egy török vitéz sincs így a kapus mellett elrúgja  a labdát a kapuba, 0-3.

Az Európa-bajnokság nyitómérkőzésén, Olaszország 3-0-ra győzött Törökország ellen, és ezzel a játékkal esélyes, hogy a legjobb nyolc közé kerüljön.

„Mindazoknak az olaszoknak, akik látták a játékot, mindazoknak az olaszoknak, akik hosszú idő után a stadionban voltak, gyönyörű este volt, én is egy gyönyörű estére számítottam, de azt is tudtuk, hogy nem lesz könnyű Törökország ellen, kiváló csapat tehetséges játékosokból áll. Nagyon jó mérkőzést játszottunk ellenük és fontos győzelemmel kezdtük az Európa-bajnokságot”.,nyilatkozta Roberto Mancini

„Jobb játékot és jobb eredményt vártunk, Olaszország ellen , nem így gondoltuk, hogy így fog alakulni az Eb első mérkőzése számunkra, de talán ma az olaszok jobban játszottak nálunk”., nyilatkozta Senol Gunes

Borítókép: UEFA,  (Fotó: Chris Ricco – UEFA / UEFA a Getty Images-en keresztül)