– Az utolsó percben lőtt góllal otthon tartotta az Újpest, a három pontot.

„Valaki azt mondta nekem, hogy szerencsések vagyunk. De én azt hiszem, hogy nem így van. Olyan nincs, hogy szerencse, maximum nagyon kemény munka, a hit a csapatban. Erről beszéltem hosszasan a játékosaimmal, hogy hiszek bennük, hogy támogatom őket, és ma este ez egyértelműen az ő győzelmük. Szeretnék gratulálni nekik a mai teljesítményükért. Én annyira lehetek jó edző, amennyire jó játékosok ők, és azt mondhatom, ma este én vagyok a legjobb tréner, mert ma a legjobb csapatot láthattuk a pályán.”- nyilatkozta Predrag Rogan

Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC 2–1

(Simon K. 37., Risztevszki 94., ill. McWoods 83.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2636 néző. Vezette: Vad II

A labdarúgó bajnokság 32. fordulójában a Újpest csapata hazai pályán fogadta, a már biztos bennmaradó Zalaegerszeg csapatát. Az új edzővel felálló Újpest csapata, még nem kapott ki hazai pályán. A múlt hétvégén a Ferencváros csapatától 1-0 -ás vereséget szenvedtek. A bajnokság utolsó mérkőzése előtt, az Újpestnek, nagyon fontos három pont megszerzése volt a cél. A mérkőzésre több, mint kétezer fő látogatott ki, a fanatikus szurkolók között ott szurkolt, Curtist is vehemensen  a hazai csapatnak, majd a szünetben a szurkolókkal szelfizett , és dedikált. A hazai csapat erősen kezdte meg az első félidőt, de a bajnokságban előrébb helyezkedő zalai csapat nem engedte magára az Újpest csapatát. A szurkolók a hazai támadásokat sorra hangos buzdítással segítette, míg nem a 37. percben Simon, a hazai csapatból betalált a Zalaegerszeg kapujába. A mámor, öröm pillanatai következtek a pályán és a lelátón. A második játékrészben is oda vissza akadtak helyzetek, s a hazai csapat egy pillanat kihagyását a Zalaegerszeg csapata büntette, a 83. percben kiegyenlítettek. Az Újpestnek az egy pont kevés vigasz és ezt a játékosok is tudták, amikor is felpörögve sorra helyzeteket alakítottak ki de vagy az ellenfél kapusa, hárította, vagy mellé ment a labda. A játékvezető felmutatta 4 perc hosszabbítás következett, amikor is a 94. percben Risztevszki betalált a zalaiak kapujában. Kitört az ünneplés, hiszen a középkezdés után Vad II játékvezető lefújta a találkozót és az Újpest hazai pályán továbbra is veretlen és a megszerzett három ponttal erősítette helyét a kiesés ellen. Az utolsó fordulóban , az Újpest, a Kaposvári Rákoczi FC fogadja, míg a Zalaegerszeg csapata hazai pályán fogadja a már ezüstérmes MOL Fehérvár csapatát.