OLIMPIA 2024 PÁRIZS 07.26 – 08. 11
A párizsi olimpián 66 kg-os kategóriában első magyar női olimpikon bokszolóként induló Hámori Luca , ma már a negyeddöntőben éremért küzd algériai ellenfelével. Luca a első mérkőzésén az ír Grainne Walsh ellen vívott csatát megnyerve jutott tovább. A nyolkcaddöntőben az ausztrál Marissa Williams sem tudta meg állitani a Fitt-Box Ökölvívó Egyesület kiválóságát , aki ezzel a győzelemmel kivívta, hogy a negyeddöntőbe jutást, ahol már éremért küzdhet, az algériai származású Imane Kheliffel, 08.03 17:22 , ÉLŐ-ben: Tv, M4) A Magyar Ökölvívó Szövetség a Nemzeti Sportnak adott interjút a Luca ellenfelével kapcsolatosan.
– Valóban így van. Nagyon szomorúak vagyunk, hogy nem a magyar csapat sikere a fő téma, nem az, hogy három kvótából két ötödik, pontszerző helyünk már biztosan van, menetel a csapat és Luca is éremért száll majd ringbe, hiszen régen volt legutóbb ilyen eredményes nálunk az ökölvívás – kezdte a Nemzeti Sportnak adott interjúját Berkó Lajos
Forrás/ Nemzeti Sport
Luca ellenfele:
♦A 25 éves Imane Khelif az afrikai Algériában született, az ökölvívás világában 2018-ban debütált Bulgáriában, ahol megnyerte az első meccsét. A boxolói rekordokat gyűjtő boxrec.com szerint Khelifnek összesen 38 győzelme és 9 veresége van, utóbbiból ötöt az első meccse után szenvedett el zsinórban.
♦Imane Kheliffét már ismerhetjük , hiszen az algériai származású ökölvívó a 2021-ben megrendezett 65. Bocskai István Emlékversenyen , az IBA ( Nemzetközi Amatőr Ökölvívó Szövetség), valamint a Magyar Ökölvívó Szövetség engedélyével , ( orvosi vizsgálat is volt), HIVATALOSAN is versenyezhetett az emléktornán, ahol a 2., helyen végzett Imane, bizonyára, már akkor is kimutatható volt, hogy az ő szervezetében férfiakra jellemző X- és Y-kromoszómák találhatók, ami ( biológiai értelemben férfinak tekinthető.)
A hazánkban megtartott 2021-es emléktornán, ekkor a nemzetközi és a hazai szövetség , sem tiltakozott, viszont , most a párizsi olimpián úgy látszik nagy botrány alakult ki Imane Khaliffe ( női 66 kg-os ökölvívás kategóriában. ) olimpiai indulásával kapcsolatosan.
Az első kérdés ebben az esetben az, hogy miért engedhette meg a NOB az algériai indulását, ha egyszer az ökölvívók világszövetsége kitiltotta Imane Helifet.
Azért, mert a NOB és a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség között évek óta botrányos dolgok történnek.
Röviden: a NOB nem ismeri el a IBA-t, mert szerintük a sportág vezetése évek óta semmit sem tesz a korrupció és a bírói csalások ellen. Így történhetett meg, hogy már a 2021-es tokiói olimpián sem a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség rendezte meg az olimpiai bokszversenyeket és most sem. Tehát: a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség bármilyen döntést is hoz, azt a NOB felülírhatja. Így történt az algériai Imane Helif esetében is. Az IBA eltiltotta, a MOB magasról tett az egészre és beengedte az olimpiára a sportolót.
Az algériai „nő” tehát úgy érkezett ide Párizsba, hogy a biológiai útlevélben az állt, hogy férfi.
A NOB félrenézése ebben az esetben egyáltalán nem meglepő. Az olimpiát érintő genderőrület ugyanis nem most, hanem 2021-ben, Tokióban kezdődött. , olvasható az ORIGO.hu oldalán
♦Az algériai Imane Khaliffe 2023-as világbajnokság indulási jogát a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség ( IBA ), esztoszteron- és nemi tesztekre hivatkozva ( férfiakra jellemző X- és Y-kromoszómákat kimutatva, ( biológiailag férfi), megtagadta. Furcsa, hogy 2024-ben olyan sportági szervezetek mint a NOB , vagy az IBA nem átlátható sportszabályokat alkalmazva megtéveszti diszkriminálja a sportolókat. Sőt, az IBA mostani álláspontja merőben furcsa és valljuk be kiábrándító, hogy 2021-ben még engedte , majd 2023-ban eltilt versenyzőt, majd a mostani Imane Khaliffe olasz lány elleni meccsét követően kiad a egy közleményt , amiben felajánl az olasz versenyzőnek egy „kártalanítást” .
Erről itt olvashattok: IBA
1946. október 1-én Varsóban született lengyel atlétanő , aki közgazdász diplomát is szerzett ( 1972), a lengyel atlétikai sport meghatározó szereplője volt, az 1960-as években. Az 1966-os atlétikai budapesti atlétikai Európa-bajnokságon 100 méteres számban ( 11.5 ) , bizonyult a legjobbnak.
A kiváló lengyel sprinter karrierje hirtelen megszakadt (1967). Nem vehetett részt a kijevi Európa Kupa versenyen (a Szovjetunió és az NDK „baráti” szövetségének aktivistái kérték fel) a kijevi Európa Kupa versenyen, és bejelentette, hogy „nem státusza meghatározatlan”. cikk itt: Eva J
A lengyel atlétanőnek később , gyermeke is született.
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, ami biztos most jelenleg , a nemzetközi szervezetek ” háborúja zajlik”, egymással és ezt, most a sport és az abban szereplő sportolók sínylik meg nagyon. Valahol azt lehet látni, hogy a változó világban, ma már az alapértékek is csorbulnak. Aki Isten által , nőnek született, az NŐ .aki férfinak az FÉRFI!
Hajrá , Luca, hajrá, magyarok!