EURÓPA KONFERENCIA LIGA-SELEJTEZÖ, 4., FORDULÓ, 2., VISSZAVÁGÓ MÉRKŐZÉS

Statisztika

Tegnap két magyar csapatért szurkolhattunk, a magyar bajnok Ferencváros, az EL-ban a múlt heti hazai mérkőzésen,  tetemes előnnyel 4-0-ás előnnyel érkezett Írországba. A Shamrock 1-0-ra igaz legyőzte hazai pályán a magyar bajnokot, de ez csak a vigaszra  volt, elég az  íreknek 4-1-es összesítéssel a Ferencváros jutott tovább. A másik mérkőzést a fehérvári MOL Fehérvár csapata játszotta hazai pályán az FC Köln csapatát fogadták. Az első mérkőzésen, nem kis meglepetésre a magyar csapat győzött, 2-1-re. A visszavágón a Sóstói MOL Arénában, több, mint tizezer magyar és köztük ezernél több, német szurkoló kísérte figyelemmel a mérkőzést.

Fotó/ Szokodi László

Fehérvári szurkoló: – „Kövezzetek meg, ha nem így van, de piszok jó a meccs és a hangulat, VIDI !!!!”

A mérkőzés 10′, percének végén jött az első német gól, 0-1. Ez azt jelentett, hogy a németek behozták az egy gólos hátrányt, döntetlen, hosszabbítás, amiben ekkor még reménykedtünk, de leginkább egy fehérvári gólban.

Az első félidő egy gólos német vezetéssel zárult. A második rész első percében, Michael Boris csapata még fejben bent ragadhatott az öltözőben, mert a németek második gólja az első perc végén be is gurult Kovács hálójába, 0-2. A hazai pályán játszó fehérvári alakulatnak ezen a napon semmi nem jött össze, bármennyire is rohamozott. A harmadik német gól a hosszabbításban érkezett, de ekkor már érezhető volt, hogy a német csapat jut tovább, 0.3. A németek egy egészen domináns támadó futballt játszottak a Vidi ellen, amire a nagyot küzdő, harcoló Vidi ezen a találkozón nem találta az ellenszert. Az 1. FC Köln 4-2-es összesítéssel jutott tovább

U.I.: -Igaz, nem a magyar csapat jutott tovább, de nagyon jó érzés volt, egy harcos, küzdő Videotont látni, pláne abban a tudatban, hogy a tavalyi bajnokság első felében, még a felsőházból való kiesés is lebegett a levegőben. M. Boris érkezésével a fehérvári csapat egységesebbé vált és a stabil játék révén ma már a nemzetközi porondon is elismerően beszélnek a MOL Fehérvár csapatáról. A kilátgató VIDI- szurkolók reménykedtek, hogy a kinti győzelem után hazai pályán csapatuk továbbjut, nem így lett. Viszont a mérkőzés után, több szurkoló nyilatkozta, hogy egy ilyen küzdeni akaró VIDI-ért bármikor kijönnek szurkolni a csapatnak.

MOL Fehérvár FC – 1. FC Köln  ( német ) 0 – 3

MOL Aréna Sóstó, V.:Ali Palabiyik ( TUR)

Gólszerző: 10′, Hübers, 46′, Shkiri, 90+3′, Schindler

MOL Fehérvár: Kovács D., Larsen K., Fiola A., ZIVZIVADZE, NÉGO, Shabanov A., R.Pinto, STOPIRA, Dárdai P. , Hangya Sz., BAMGBOYE F.,

Vezetőedző: Michael Boris

FC Köln: Schwäbe, Schmitz B., Pederson K., Hübers T., Martel E., Ljubicic D., Kainz F., Kilian L., Shkiri E., Dietz F., Maina L.,

Vezetőedző: Baumgart Steffen