BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR, H-CSOPORT 6/2-ES MÉRKŐZÉS

Gólszerzők: 4′, A. Milik , ill.,  43′, João Mario (11-esből), 55′, D. Neres

Juventus: Perin; Bremer, Bonucci, Danilo; Cuadrado (58. De Sciglio), McKennie, Paredes, Miretti (58. Di Maria), Kostic (70. Kean); Milik (70. Fagioli), Vlahovic.

cserék: Pinsoglio, Garofani, Gatti, Rugani, Soulé, Barbieri.

vezetőedző: M., Allegri.

Benfica: Vlachodimos; Bah, António Silva, Otamendi, Grimaldo; Florentino Luís, Fernandez (81′ Aursnes); Neres (81. Chiquinho), Rafa Silva (86. Gonçalves), João Mario (86. Draxler); Gonçalo Ramos (82. Musa).

cserék: Leite, Gilberto, Rodrigo Pinho, Ristić, Brooks, Henrique Araújo, Paulo Bernardo.

vezetőedző: R. Schmidt

A Bajnokok Ligája-csoportkör 2., fordulójának egyik nagy meglepetését kétség kívül a Juventus csapata okozta, hazai pályán kapott ki 2-1-re a portugál  Benfica csapatától. Az Öreg Hölgy így a BL-szezon eddigi legnagyobb vesztese, hiszen az első fordulóban a PSG otthonában ugyancsak 2-1-es vereséget szenvedett.

A mérkőzés első perce jól kezdődött az olasz csapat számára, hiszen , A. Milik révén mér az 5., perc végén vezetett a Juventus, 1-0.  A nemrég a PSG-től kölcsönbe érkező L. Parades beadásánál, A.Milik ugrott a legmagasabbra, aki nem habozott a waxos haján megcsúszó labda villámgyorsan a Benfica kapujába suhant.

A mérkőzés első félidő utolsó percében büntető révén egyenlített ki a Benfica, 1-1. A második félidő elején a vendég portugál csapat megszerezte a második gólját, ami után  már a nem esett több találat a mérkőzésen a Juventus második BL-mérkőzésén is vereséget szenvedett, a Benfica tovább folytatta veretlenségi sorozatát immáron tétmeccsen 12 mérkőzés óta veretlenek a portugálok. A csoport másik mérkőzésén a PSG magabiztosan győzött a Maccabi Haifa otthonában, 3-1-re. A PSG sztárjai közül, „MNM”-trió,  minden tagja gólt tudott szerezni ezen a találkozón, L.Messi 37′, Mbappé 69′, Neymar 88′, percben szerzett találatával nyert a francia csapat.

AREK MILIK

„Szerintem túl korai bármit is mondani. Megérdemeltük ezt a vereséget, megérdemeltük ezt az eredményt, és ez kétségtelenül csalódás számunkra. A meccs elején egy igazán pozitív 20-30 perc után gólt szereztünk, helyzeteket alakítottunk ki, az volt az érzésem, hogy mi irányítjuk a játékot, aztán egy pillanat alatt elveszítettünk valamit. Nehéz szavakat találni. Nagyon csalódottak vagyunk az eredménnyel, még keményebben kell dolgoznunk, mert ebből a helyzetből ez az egyetlen kiút. Ez nem egy jó időszak, de pozitívan kell elfogadnunk, keményebben kell dolgoznunk, klinikaibbnak lennünk, és még többet kell adnunk a pályán, az edzéseken és minden helyzetben, vállalnunk kell a felelősségünket.”