MERKANTIL BANK LIGA 4., FORDULÓ

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG BUDAPEST, 2023

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELEMRE!

Fotó/ Szokodi László ( Szeged-Csanád G-A. – Gyirmót FC 1 – 1 )

• A Merkantil Bank Liga 4., fordulójában a Szeged a Gyirmót csapatát fogadta. Mint arról már beszámoltam a mérkőzés 1 – 1-es döntetlennel zárult. A mérkőzés képét tekintve. két különböző eredményű félidőt láthattunk. Az első részben a vendég csapat dominált jobban,  és ezt már az ötödik percben gólra is váltotta. A gól felébresztette a szegedieket, ami után már kiegyenlítődött  a játék, de az első félidő vendég előnnyel zárult. A második játékrészben egy lendületesebb, küzdőbb szellemű Szegedet láthattunk a pályán, és sorra kialakuló szegedi gólhelyzetek veszélyeztették Hársfalvi kapuját. Egy szegedi legény volt, aki túl tudott járni a vendégkapus eszén , Bíró Bence , aki a 72′, percben megszerezte a szegediek egyetlen találatát, és egyben a mérkőzés  utolsó találatát, ami azt jelentette, hogy pontot tudott otthontartani a szegedi együttes és a Gyirmót megszerezte szezonbéli második pontját.

Fotó/ Szokodi László ( Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Gyirmót FC 1 – 1 , Hársfalvi András Gyirmót FC , kapusa.)

A meccs egyik kulcsfigurája a vendégek kapusa, Hársfalvi András  ( Gyirmót FC kapusa), , aki védéseivel megbabonázta a szegedieket.  Elmondható, hogy Hársfalvi  védéseit látva, reakcióhatékonyabb, mint Dibusz Dénes, aki az NB I.-ben véd.  A Szeged négy nap múlva a BVSC – Zúgló vendége lesz

Cikk/ Szokodi László

Fotó/ Szokodi László

Szeged-Csanád Grosics A. – Gyirmót FC Győr 1 – 1 (0 – 1)

Gólszerzők: 72′, Bíró Bence, ill., 5′, Hudák Dávid

Szeged, Szent Gellért Fórum, 1231 néző, V.: Farkas T.

Szeged: Molnár F.Tamás (GK), Gera N., Szilágyi Z., Prosser D., Magyar Zs.,(76′, Radics M.) , Gajdos Zs., ( 63′,Óvári Zs.),  Nyári P., Könczey M., Borvető Á., (63′, Palincsár M.), Bíró B., (90+1′, Daru), Tóth B.,

Vezetőedző: Stevanovic Aleksander

Gyirmót: Hársfalvi A.( GK), , Szőke G., Soltész D., Adamcsek M., (66′, Pethő B.), Jova B., Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Takács R.,(57′, Medgyes Z.) Madarász M.(57′, Kovács D.), Kovács M.

Vezetőedző: Csizmadia Cs.