K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA, 3., FORDULÓ

Magabiztos győzelem, újabb 2 pont
Pick Szeged – Balatonfüredi KSE 37-28 (20-12)

Nem sokat pihenhettek a Játokosok, a szerdai BL meccs után ismést hazai közönség előtt
léptek pályára a K&H FFI kézilabda liga 3. fordulójában. A két Csapat már találkozott a 2022 / 2023-as
idény felkészülési időszakában, ahol szintén Szegeden került sor az összecsapásra, akkor a hazaiak 37-
26-os győzelmet arattak.
A tavalyi K&H FFI kézilabda ligát 3. helyen záró Balatonfüred, ebben a szezonban a Telekom
Veszprémtől idegenben 35-24-re kaptak ki, míg a Gyöngyössel hazai pályán 24-24-es
döntetlent játszva érkezett ma Szegedre.
Bánhidi (27) és Mackovsek (51) nélkül lépett ma pályára a Pick Szeged. Dinamikus játékkal kezdte a
Szeged a mérkőzést, jól játszatva Rostát (45) és átjövőinket és Mikler Roli (16) is remekelt a kapuban.
5:22 6 -1, ki is kérte a vendégek Mestere az első időkérést, majd 10:53 10 -2, a másodikat is György
László, miután Csapata nem tudott mit kezdeni a szegedi támadásokkal és a védekezéssel sem.
16:52 11 – 4, megtorpant a hazaiak játéka is, gól nélkül végződött támadások és kihagyott hétméteres
után Pastor Mester is időt kért. Az időkérés után egy gyors Szita (21) gól, majd egy újabb Mikler
bravúr következett. Keményen védekezett a Rosta – Garsiandia (41) páros, nem tudták magukat a
füredi támadók átverekedni rajtuk, de végül már passzívnál Stretenovic talpról bombázott.
20 -12 félidei eredménnyel fordultak a Csapatok (a felkészülési mérkőzés első félideje 18-14 volt). A
második félidőt a Vendégek kezdték, passzívig játszva megint, végül bevették Mikler kapuját. A
vendégek kapujában az egykori szegedi játékos Tóth Mihály állt. Alilovic (32) is szerepet kapott a 2.
félidő 10. percétől.
A félidő derekán, mind a két Csapat több helyzetet is kihagyott. Rohanó, nem végig gondolt játék
jellemezte ezt az időszakot, az eladott labdákból mind a két oldalon gólok is születtek.
41:14 32-23, hazai időkérés után Bodó (9) 3. bombáját is belőtte, majd Blonz (71)-nak szánt passza
nem találta meg játékostársát.
Játék lehetőséget kapott a két Pick Akadémista is a mai napon: Radvánszki Zsolt (26) és Ludmán
Marcell (29) is.56:52 36-26, vendég időkérés törte meg a játékot. Radvánszki, gyönyörű befordulással
megszerezte élete első MB1-es gólját, amit jó védekezése követett. Félidei előnyét megőrizve,
magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged.
MA

PICK Szeged–Balatonfüredi KSE 37–28 (20–12)

Szeged, Pick Aréna, 2000 néző. V: Fekete T., Tóth D.
PICK Szeged: Mikler –Radivojevics 6/1, Tönnesen 2, Bombac, Rosta 6, Bodó 3, Frimmel 5.

Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Garciandía 2, Blonz 6/3, Martins 3, Szita 3, Ludmán, Radvánszki 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Balatonfüredi KSE: Andó – Hornyák P. 2, Németh B. 4, Szűcs B. 1, Szretenovics 4, Szöllősi B. 4/2, Bóka 1.

Csere: Tóth M. (kapus), Malinovic, Vajda 4, Kemény, Szemtán 6, Dénes J., Brandt 1, Határ 1. Vezetőedző: György László.
Hétméteres: 5/4, ill. 2/2.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

György László – a Balatonfüred KSE vezetőedzője: megérdemelten győzött a hazai csapat. Az első 15
perc kerestük önmagunkat, nagyon gyenge teljesítényt nyújtott a Csapat. Elsősorban a támadásban
rengeted eladott labdánk volt, rossz helyzeteket próbáltunk kialakítani. Ez azonnal megbosszulta a
Szeged, és gyors gólokat lőtt. A kialakult nagy különbséget végig magunk előtt toltunk. A 2. félidő már
sokkal jobb volt, felgyorsult a támadó játékunk, agresszívabb lett a védekezés is. A kulcsjátékosoknak
kell többet hozzátenni, hogy eredményesebb legyen a játékunk a későbbiekben.

Juan Carlos Pastor – a Pick Szeged vezetőedzője: megpróbáltük kihasználni a mai meccset arra, hogy
az 5-1-es védekezést is gyakoroljuk, úgy gondolom nagyon jól védekeztünk és nagyon jó volt az első

félidő. 2. félidőben a hatos fal próbáltuk gyakorolni Rosta és Gaber párossal, mivel hiányoznak a
fontos játékosaink a védekezésben. Az volt a cél, hogy mindenki kapjon játéklehetőséget.

Szmetán Máté – A Balatonfüred KSE játékosa: az edzői dicséret mellett, sokkal fontosabb, hogy a 2.
félidőben tudtuk a saját játékunkat játszani. Az első 10-15 percben nem találtuk magunkat és el is
ment a Szeged, utána már csak mentünk az eredmény után. Ezt követően, amiket gyakoroltunk és
szeretnénk tudtuk érvényesíteni, ez a legfontosabb, illetve, a második félidei játékunkat átmentsük a
következő hétre, amikor fontos meccs vár ránk, amit meg kell nyerni.

Szia Máté – a Pick Szeged játékosa: nem vagyunk még csúcsformában, sokat kell még fejlődni. Nehéz
mérkőzések várnak ránk, ebben segítette a felkészülést ez a mai mérkőzés is.

Nem sokáig pihenhetnek a Fiúk, 2022. 09. 22-én a HBC Nantes otthonában lép pályára a
Machineseeker EHF Bajnokok ligája 2. fordulójában. A Csapat már kedden elutazik Franciaországba.