Szoboszlai hajigazítás utáni szabadrúgás góljával 36 év után ismét legyőztük, a törököket idegenben!

NEMZETEK LIGÁJA

TÖRÖKORSZÁG–MAGYARORSZÁG

0-1

Sivas, Vezeti: Artur Dias (portugál)

Törökország: Cakir – Müldür, Demiral, Söyüncü, Meras – Ayhan, Yandas – Kutucu, Calhanoglu, Kilinc – Yilmaz.

Szövetségi kapitány: Senol Günes

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Sigér, Holender – Sallai, Szoboszlai – Szalai Á.

Szövetségi kapitány: Marco Rossi

A zárt kapus mérkőzésen, a hazai török csapat pirosban, mi magyarok fehér dresszben léptünk pályára.

1.  A hazai csapat kezdte a mérkőzést. Az első percekben Holander kapott figyelmeztetést ,

7. Sallai  veszélyeztetett az ellenfél kapuja előtt.

A következő percekben passzolgatások mellett, Sallai megint bemutatott egy cselt de kipattant a játéktéren kívülre.

11. Szoboszlai szögletrúgását, a  török védők kirúgták.

Majd Nagy Ádám felíveléséből Holander rúgott kapura, amit a kapus kiöklözött. Szoboszlai szabadrúgása befele ívelődött, amikor a játékvezető sípjába fújva Fiolát látta szabálytalannak, kifele szabadrúgás.

Az első negyedóra elteltével el lehet mondani a magyar válogatott nem játszik alárendelt szerepet a mérkőzésen.

Marco Rossi  a pálya széléről próbálja folyamatosan tanácsokkal ellátni a játékosokat.

16. percben török szabadrúgás. A beívelt labda elment Gulácsi kapuja mellett.

19.percben Holander, Szoboszlainak passzolt, aki fordulásból kapura lő,  kapufa! Ez a fránya labda…. kicsit fájt, hogy nem pattant be.

25. Újabb Szoboszlai szöglet ami a bennállók feje fölött elszáll, és kimegy az alapvonalon.

31.percben Szoboszlai jó ütemű  passza Holandernek, akinek  lövése kapufát találta el,  2. kapufás találat hmmm jól játszunk, csak az a kis gól kellene már.

36. Szalai a 16-on kívülről ellőt labdáját a török hálóőr öklözve védte.

39. Yandas lövését Gulácsi könnyedén fogta.

Az első félidő utolsó percében Sigér besárgult na nem egészségügyileg, hanem Kutucu buktatásáért. A  szabadrúgást Gulácsi védte, majd Artur Dias játékvezető lefújta az első félidőt.

A törökök ellen 2013-ban tudtunk nyerni Vb selejtező mérkőzésen, és azt megelőzően. 1990 09. 05 én, hazai pályán, a Megyeri úton. Akkor 4-1 re vertük meg a török válogatottat, a négy gólból, Kiprick József két gólt szerzett.

1990 09.05 , Magyarország – Törökország 4-1

Megyeri út

A mieink kezdték a második félidőt.

48. Fiola  szabálytalansága, Umuttal ütközött.

A második félidő első perceiben a hazai csapat tartotta a labdát.

51. Sallai az ellenfél előtt bukdácsolva kiharcolt egy szögletet, amit Szoboszlai végzett el, de a játéktéren kívülre ment a labda.

58. Csere a törököknél Yandas le, Irfan Can érkezett helyére.

59. Sigér helyére, Shafer András állt be,  közben Fiola sárga lapot kapott ajándékba.

65. Szoboszlai szabadrúgást végez el. A befele érkező labdát W. Orbán fejelte kapura , amit Cakir ütött a kapu fölé.

71. Magyar csere Szalai helyére, Nikolic N. érkezik.

Többet van a második félidőben a labda a törököknél, szinte csak török neveket említ Hajdú B. István, hangzatosan és szép hangsúllyal. Bizonyára a mérkőzés előtt ő is megnézte a Szulejmán sorozat pár epizódját, amit itthon játszottak nagy sikerrel.

77. Török szöglet után Fiola hozza játékba a labdát. Kapunk egy szabadrúgást , Orbán buktatásáért, az ellenfél kapuja előtt . Szoboszlai áll a labda mögött kb. 30 méterre , hajigazítás, lő  és GÓL, GÓL , GÓL! VEZETÜNK

Szoboszlai gólját, és örömét elnézve ennek a gyereknek megint felugrott a gázsija.

81. Csere Sallai lejön, Kalmár lép pályára.

90. A mérkőzés utolsó percében is nálunk volt, a labda és nem riadtunk meg a török csapat ellen. Jó ezt látni, hogy összképében a csapatnak, végig látszott, hogy van stratégia, tökös magyar legények nem riadtak meg az ellenféltől, és egész mérkőzés alatt koncentrált a válogatott, még akkor is, hogy folyamatos átjáróház , volt most a válogatott keretén belül. Marco Rossi  3 hátvédes taktikája a törökök ellen jónak bizonyult.

Majd a portugál játékvezető hármat fújt a sípjába, ami azt jelentette számunkra, hogy 30 év után ismét győzni tudtunk a törökök ellen, ráadásul idegenben. Láthattunk egy alakulóban lévő magyar válogatottat, és gondolom ez jelezheti, hogy egy  új korszak kezdődik a magyar válogatottnál.