-Rossi és a válogatott is a kategóriája győztese lett az Év sportolója gálán

Az idei évben is megrendezésre került az M4 Sport- Év sporttolója gála, a Magyar Férfi Labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya Marco Rossit választották az Év edzőjének. A többi kategóriában is taroltak a focistáink, Szoboszlai Dominik a RB Leipzig magyar válogatott focistáját választották,  az év férfi sportolójának, az év csapata (hagyományos csapatsport) kategóriában a Magyar Labdarúgó-válogatott végzett az első helyen. A 63. alkalommal megrendezésre került díjátadón, életmű díjat kapott, Keleti Ágnes, 5x olimpiai bajnok tornász, akinek a napokban ünnepelte a világsport a  100. születésnapját. A nőknél Karakas Hedvig bizonyult a legjobbnak.Az ide versenyen 412 sportújságíró, MSÚSZ tag szavazott köztük az Academy Media tulajdonosa Szokodi László is aki több kategóriában is a végső eredményt eltalálva szavazott, a győztesek és helyezettek a sportújságirok.hu oldalon nézhetitek meg a bővebb verziót.

CIKK/SZAMY

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA
1.
SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó) 563 pontFotó/SZAMY

Szoboszlai Dominik így nyilatkozott az eredményhirdetés követően:

„Mint olvastam, én lettem az első, aki csapatsportolóként elnyerte az Év férfi sportolója-díjat, úgyhogy nagyon büszke vagyok rá. Úgy gondolom, nagyon jó idényem volt, nyolcadik lettem a Golden Boy-szavazáson is, a legnagyobb célom erre az évre egyértelműen az volt, hogy kijussunk az Európa-bajnokságra a válogatottal, és ez is sikerült. Salzburgban is az Év játékosa lettem, úgyhogy jobbat nem is kívánhatnék magamnak” – fogalmazott Szoboszlai Dominik. – olvasható, az MLSZ oldalán.