PREMIER LEAGUE , ANGOL LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG I., OSZTÁLY , 20., FORDULÓ

OLYMP, Premier Outlet Budapest

♦Az angol labdarúgó-bajnokság , ( Premier League ), 20., fordulójában két mérkőzést a 2024-es év első napjaira halasztottak. A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool csapata az év első napján a Newcastle csapatát fogadta a Anfielden. A mérkőzés első gólját M. Salah szerezte ( 49′-ben), akinek ez volt, a 150., bajnoki gólja és a mérkőzés utolsó percében büntetőből a 151., találatát is megszerezte a Liverpool FC csatára, aki a következő bajnoki fordulóban, nélkülözni fog Jürgen Klopp. Az egyiptomi születésű M. Salah a héten kezdődő Afrika Kupán vesz részt, ahol vasárnap Egyiptom színeiben játszik Mozambik ellen. A mérkőzés második gólját , az ellenfél csapata szerezte meg és akkor még azt gondolhattuk, hogy a szarkák egy pontot is tudnak elrabolni a vörösöktől, de négy perc leforgása alatt C.Jones, C. Gakpo góljaival szertefoszlott a szarkák pontszerzési álma, 3 – 1. A hajrában szépíteni tudott a Newcastle , de mint azt a bekezdésemben már írtam M. Salah az utolsó percben lőtt büntetőjével zárult az Anfielden a gólzápor, 4-2. Ami azt is jelentette, hogy a Liverpool megtartotta a bajnokságban a vezető helyet a Newcastle maradt az első tíz között (9.), helyen. Szoboszlai Dominik combsérülést szenvedett, és a 65′, percben le kellett cserélni, neki jobbulást és reméljük, hogy  a Bournemouth elleni következő bajnoki meccsen már látjuk a Kapitányunkat.

Fotó/ Szokodi László ( Szoboszlai Dominik a magyar válogatott játékosa.)

Az idei másik elhalasztott mérkőzésen a West Ham gól nélküli döntetlent játszott a Brighton ellen.

Cikk/ Szokodi László

Szokodi Academy Media

Liverpool – Newcastle 4 – 2 ( 0 – 0 )

Anfield Stadion

Gólszerző: 49′, 86′, (11- esből ), Mohamed Salah, 74′, C. Jones, 78′, C. Gakpo , ill., 54′ A. Isak, 81′, S. Botman

Liverpool: Alisson ( GK),  T. Alexander-A. , I. Konaté , V. van Dijk, J. Gomez, C. Jones , W. Endo, Szoboszlai Dominik, L. Díaz, A. , D. Núnez, M. Salah

Menedzser: Jürgen Klopp

Newcastle: M. Dúbravka (GK), F. Schär , S. Botman , D. Burn, S. Longstaff , B. Guimaraes , L. Miley, A. Gordon, A. Isak, Joelinton

Menedzser: Eddie Howe