FIFA LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG 2022 KATAR

OLYMP, Premier Outlet Budapest

Francia női labdarúgó-bajnokság, 8., forduló

A francia női labdarúgó-bajnokság 8., fordulójában a PSG női csapata hazai pályán fogadta a Montpellier csapatát.  A PSG  ( 1), 6 győzelem, 1 döntetlennel vezeti a bajnokságot, míg a vendég Montpellier női csapata , a bajnoki tabella 5., helyén állt 3 győzelemmel és 1 döntetlennel. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban és ennek a 25., perc végén már gólban is látszott. N.Mondésir tisztán a tizenhatos jobb sarkánál eleresztett bomba lövését, már nem tudta védeni a PSG hálóőre, 0-1. A gól felébresztette a hazaiakat és a 32., percben a hazaiak kiegyenlítettek, 1-1. Az első félidő 1-1-es döntetlennel zárult. A második félidőre egy aktívabb hazai csapat jött ki a pályára és az egyre agresszívabb játékukból gyorsan gól is született. A 49′, percben, J.Groenen, egy gyönyörűen eltalált lövése a vendégek kapujában landolt, 2-1. A mérkőzés hajrájában a Montpellier a hazai csapat tizenhatosa ellőtt kapott szabadrúgást. C.Boureille végezte el a szabadrúgást, a sorfal fölött átívelt labda végül , nem csak a sorfal fölött halad át, hanem a hazai csapat kapusa feltartott kezei fölött pottyant a hálóba, 2-2.

Paris Saimnt-Germain – Montpellier HSC 2 – 2 ( 1 – 1 )

Gólszerzők: 32′, S.Baltimore, 49′, J.Groenen, ill., 24′, N.Mondésir, 87′,C.Boureille

PSG : S.Bouhaddi, A.Lawrence, A.IIestedt, É.de Almeida, S.Karchaoui, K.Hamraoui, G.Geyoro, O.Jean-Francois, R.Bachmann, K.Diani, S.Baltimore,

Vezetőedző: G.Précheur

Montpellier: L.Schmitz, O.Deslandes, L.Gevitz, M.Lakrar, F.Robert, C.J.Blanc, C.Boureille, I.Belloumou, L.Khelifi, N.Mondésir, D.Skorvánková,

Vezetőedző: Y.Chandioux