UEFA BAJNOKOK LIGÁJA NYOLCADDÖNTŐ , I., MÉRKŐZÉS

Fotó Szokodi László, Szokodi Academy Media , PSG – Bayern München 0-1, BL-nyolcaddöntő 1., mérkőzés 1.

• Az idei  Bajnokok Ligája sorozat a BL-nyolcaddöntő mérkőzésekkel folytatódik. Párizsban a francia bajnok PSG hazai pályáján fogadja a Bayern München csapatát a nyolcaddöntő első mérkőzésén. A két csapat jól ismeri egymást, hiszen a 2019-2020-as BL-döntőt ez a két csapat játszotta. Akkor a németek győztek 1-0-ra és hódították el a BL-trófeát. A mérkőzés előestéjén megtartott  hivatalos sajtótájékoztatón, a PSG brazil származású csatára Neymar  kijelentette:

Csapatként egységesnek, koncentráltnak kell lennünk, és azon kell dolgoznunk, hogy javítsunk a helyzeten. ”

Ez attól is függ, hogy a mai mérkőzésen, a másik két nagy sztár K.Mbappé és L.Messi pályára tud-e lépni. Az elmúlt hetekben Mbappé sérülés miatt nem játszott, de a vasárnapi edzésen már a csapat mellett volt edzett, ezt a tegnapi sajtótájékoztatón, Christophe Galtier a PSG vezetőedzője is megerősítette. L. Messi is sérült, de szerintem ő a mai mérkőzést kihagyja.

A stadionban, a mérkőzés előtt a német szurkolók összecsaptak a francia rendőrökkel.

Egy iramos félidőt követően gól nélküli döntetlenre áll a mérkőzés. A szünetben a cserepadon helyet foglaló K.Mbappé elkezdett bemelegíteni.