UEFA BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR, 4., FORDULÓ

Bayern München – Galatasaray 2 – 1 ( 0 – 0 )

München, Allianz Aréna, V: António N.(portugál),

Gólszerző: 80′., 86′ H.Kane, ill., 90+3′, C.Bakambu

Bayern M.: M.Neuer (GK),(C), N.Mazraoi, D.Upamecano, Kim Min-Jae, A.Davies, L.Goretzka, J.Kimmich, K.Coman, J.Musiala, L.Sané, H.Kane

Vezetőedző: T.Tuchel

Galatasaray:  F.Muslera (GK), (C), S.Boey, D.Sánchez, A.Bardakçi, K. Ayhan, L. Torreira, H. Ziyech, K. Aktürkoglu, W. Zaha, M. Icardi

Vezetőedző: O.Buruk

A két csapat mint arról már beszámoltam a BL-csoportkör 3., fordulójában, a török bajnokcsapat otthonában csapott össze.

A mérkőzés első helyzete a hazai csapat előtt adódott, de H.Kane mellé pirította a labdát,

14’perc: -Sané megszökik a jobb oldalon a tizenhatoson betör, de akkora visszér mellé egy hátvéd, Sané lő a kapust találja el.

19′ perc: – A mérkőzés első sárga lapját, Davies kapja, S.Boey lábtaposásáért. Hoppá!

22′ perc: -Sané úgy látszik jó passzban van, a tizenhatos vonala előtt  pár méterre, elereszt egy bal lábas kis bombát, ami épphogy elsuhan F.Muslera  kapuja mellet. Szép próbálkozás Sanétól !!!

27′ perc: Musiala is kedved kap és kb., ugyanonnan, mint Sané elereszt egy löketet, de az sem találja el a kaput.

30′ perc: Sané ismét! -Most a bal oldalon futamodik meg , de a kapu elé érve megbotlik, nem találja el jól a labdát, a kapus véd.

Folyamatos Bayern támadás a mérkőzés ezen részén,  de a török bajnok csapat eddig, nagyon jól védi a támadásokat.

34′ perc: – Abdülkerim Bardakci sárga lap.

39’perc: -Musiala megsérül , helyére, T.Müller érkezik, aki 147.  alkalommal lép pályára a BL-sorozatban .

42′ perc: – Egymás után két török helyzet, ( Icardi lövése elakad a kapusban.),  és valljuk be M.Neuer védései mentette, meg hogy a német csapat hátrányba kerüljön.

Az első félidő, gól nélküli döntetlennel zárult.

Bayern München – Galatasaray 0 – 0

• Az első félidőben a német csapat dominált , 61%-os labdabirtoklás mellett, nyolc kapura tartó lövés , csak kettő volt. A török bajnok csapat a hajrában villogott és ez a statisztikában is látszik, 4 lövés ebből 1 kapura ez a 42′, percben történt. Egy-egy sárga lap és egy kényszerű csere a hazai csapatnál. de egy jó meccset láthatunk, csak a gól hiányzik.

53′ perc: – Coman jobb oldali átívelt labdájára H.Kane csúszva érkezik a kapu elé , de csak belepöckölni tud a labdába, ami a kapufán csattan. Ez a jelenet volt, a második félidő első igazán legnagyobb helyzete.

62′ perc: – Egy bal oldali pontrúgást végez el a török csapat, Icardi felé érkezik a labda aki a tizenhatos csöcskénél az érkező labdát fejjel tovább fejeli és a tizehatoson befelé betörő  Torreira érkezik, aki kihasználja a helyzetet , lő a labda a kapuban tér észhez, de les miatt nem adja meg a gólt a portugál játékvezető. Az esetet a VAR is figyelte , de gyorsan megtörtént az ítélt.

79′ perc: – Egy pontrúgást követően H.Kane fejjel a kapuba fejeli a labdát, 1-0. Négy meccs , 3 gól. Ez igen H.Kane.

VAR!

A gólnál, a  VAR -vizsgálódót, kétszer is ez egy kicsit komédiásra sikerült, de második alkalommal is úgy döntött a VAR, hogy érvényes a gól.

86′ – Egy Bayer támadást követően Müller- Laimer –  H.Kane aki megszerzi második gólját ami a csapatának is , 2-0.  H.Kane, 4 BL-meccs 4 gól.

93′ perc: – Müller eladott passzából, S.Oliveira indítja C.Bakambbut , aki nem habozik a tizenhatoson belülre  érkező labdába lecsap és lő amit az elfekvő Neuer nem tudott hárítani, 2-1.

-A mérkőzés hátralévő részében, több gól nem született , a Bayern hazai pályán is le tudta győzni a Galatasaray csapatát, ami azt jelenti a német csapat számára, hogy már biztos továbbjutott, a legjobb tizenhat közé. A csoport másik mérkőzésén a Manchester U., csapata gólzáporos meccsen győzött 4-3-ra Copenhagen ellen. A Bayern 12 pontos, míg a Copenhagen és a Galatasaray négy-négy pontos és a Manchester U., a mai győzelmével megszerezte az első három pontját, és még az angol csapat számára is van esély a továbbjutásra.

18:45 REAL SOCIEDAD – BENFICA 3 – 1

Gólszerző: 6′, Merino, 11′, Oyarzabal, 21′, Barrenetxea, 29′, Méndez, ill., 49′, Rafa Silva

18:45 NAPOLI – UNION BERLIN 1 – 1

Gólszerző: 39′, Politano, 52′, Fofana

21:00 KÖBENHAVN – MANCHESTER U. 4 – 3

Gólszerző: 45′, Elyounoussi, 45+9 , (11-esből)( Diego G.), 83′, Lerager, 87′, Bardghji, ill., 3′, 28’Højlund, 69′, Bruno F.( 11-esből)