MERKANTIL BANK LIGA 25., FORDULÓ

Az NB II., 25., fordulójának zárómérkőzését a Szeged – Siófok mérkőzés zárja, és egyben ez a Siófok elleni győzelem esetén a Szeged visszazárkózhat a dobogós csapatokhoz.

Szeged-Csanád G.A. – Siófok ÉLŐ-ben

Szeged-Csanád G.A. – Siófok 0- 1

Szeged, Szent Gellért Fórum, 300 néző, V.: Takács T., Asszisztensek: Becséri G., Aradi J.

Gólszerző: 80′, Farkas Balázs

Szeged: Takács J.(GK), Szilágyi Z., Prosser D., Gajdos Zs., Farkas A., Könczey M., Szatmári L., Géresi K., Tóth B., Kundrák N., Beronja Z.,

Vezetőedző: Stevanovic Aleksandar

Siófok: Hutvágner G.(GK), Debreceni Á., Varga B., Kerezsi Z., Major G., Horváth P., Szakály A., Polényi G., Horváth M., Nyitrai B., Varjas Z.,

SZEGED-CSANÁD G.A. – BFC SIÓFOK

Üdvözlők minden kedves labdarúgó szurkolót! A mai Merkantil Bank Liga 25., fordulójának zárómérkőzése, a Szeged-Siófok hamarosan kezdődik.

A Szeged a bajnoki tabella 6., helyén , míg a Siófok az alsó részén foglal helyet a 15., helyen. Mind a két csapat számára a három pont megszerzése lenne a legfőbb cél.

A mérkőzés előtt a szegediek játékosa Farkas Aurél beszélt a Siófok elleni esélyekről.

Ősszel egy nagyon küzdelmes mérkőzésen 1-1-es döntetlent értünk el a Balaton partján, akkor a te góloddal sikerült egyenlíteni. Milyen mérkőzésre számítasz most?

Számomra az egy nagyon kedves gól volt, örültem, hogy segítettem a csapatnak! Sajnos csak a döntetlenhez volt elég, jobban örülnék, ha nem lőnék gólt, de nyernénk. Hasonló meccsre számítok, új edzővel érkeznek, de a keret lényegében nem változott. Nincs mese, hazai pályán be kell gyűjtenünk a három pontot!, nyilatkozta a Szeged-Cs.G.A játékosa

Forrás/ Szeged-Cs-G.A.

Szeged-Cs.-G.A – Siófok ÉLŐ!

A mérkőzés előtt, a nemrégiben  elhunyt Lendvai Miklósra emlékeztek meg a csapatok.

1′ -Elkezdődött a mérkőzés a Szeged a szokásos kék-fekete szerelésben, míg a vendég Siófok tiszta fehérben.

6′ -Az első nagyobb helyzet a vendégek előtt , Varga , Takács előtt poroszkálva hagyta ki a mérkőzés első nagy helyzetét.

7′ – Dragan Vukmirt a szegediek volt, vezetőedzőjét,” meleg szeretettel ” üdvözölték a szegedi szurkolók.

12′ -Első hazai helyzet,  Gajdos nevéhez írható. A kapuval szemben jobb lábbal ellőtte, de a labda kifelé szállt.

20′ -Hazai szabadrúgás, amit Prosser végzett el, de a  lövés, a kapus kezében landolt.

Géresi Krisztián és Prosser Dani,  eddig két alkalommal léptek pályára Szeged színeiben.

34′ Kundrák a tizenhatoson belül szökik, de  Debreceni „buktatja”, amit a szegediek észrevettek, csak a játékvezető nem, így nem lett büntető az esetből.

37′ – Kundrák elleni szabálytalanság miatt jár a szabadrúgás a Szegednek, amit Gajdos végez el, kapu fölé jócskán.

43′ -Vendég szöglet. A  vendégek jó pár passza után tudtak csak felszabadítani a hazaiak.

45′  – A játékvezető nem hosszabbít az első félidőt lefújta. Gól nélküli döntetlen a Szeged-Siófok mérkőzésen, 0-0.

Szeged-Cs.G.A -Siófok 0-0

46′ – Siófok kezdte a második félidőt.

52′ – A második félidő első perceiben a vendég Siófok együttese birtokolta a labdát.

53′ – Szegedi szabadrúgás a bal oldalt. Gajdos lökéséért.

56′ – Könczey jobb oldali beadására Kundrák érkezik, de a siófoki hátvéd kirúgja a szegedi játékos elől a labdát a kapu mellé, szegedi szöglet.

60′ – Mind a két  szakvezető folyamatosan instrukciókkal látja el csapatát.

Első sárga lap a mérkőzésen.

61′ Kundrák felrúgásáért  Nyitra kap sárgalapot.

62′ Géresi Krisztián  farkas szemet nézett Hiutvágner Gergellyel de  a kap kezébe lőtte a labdát. Ez pedig egy nagy helyzet volt….:)!

63′ -Kettős vendég csere: Nyitrai – Volter, Horváth P., – Farkas B. ,

64′ -Hazai oldalon is csere le jön Kundrák, bejön, Kővári Róbert érkezik.

73′ – Kettős hazai csere: Beronja helyére, – Rédling K, Prosser D., helyére, -Bíró B.

Major Gergő le, érkezik, Hegedűs Márk a vendégeknél.

78′ – Bíró kiugratta Géresit aki  a jobb oldalt labdát kap megiramodik, majd befelé szökve a tizenhatoson belül mellé lő. Géresibe benne van a gól , de valahogy a

80′ GÓÓÓL!

A csereként beállt Farkas Balázs megszerzi a vendégek első gólját és a vezetést, 0-1. ( Kerezsi átívelt labdáját Farkas levette és Takács kapujába lőtte a labdát.)

Ezzel a találattal nagy lépést tehet  a bajnoki tabellán a Siófok, ha megnyerné a mérkőzést a Szeged ellen, felgyalogolhatna a 12., helyre.

86′ Farkas helyére, Jammeh Haruna érkezik.

87′  Kerezsi helyére Vágó Gábor érkezik.

90+3 -Három perc hosszabbítás. Egyre közelebb a sikerhez a Siófok csapata. A játékvezető nem hosszabbít lefújja a találkozót. A Siofók három ponttal távozik Szegedről.