7
-1
5

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR „F”-CSOP., 5., FORDULÓ

♦A Bajnokok Ligája „F”-csoportjának párizsi rangadóján, a PSG hazai pályán fogadta az angol Newcastle csapatát. A párizsiak az idei BL-szezont jól kezdték a német Dortmund csapatát egy igazán látványos meccsen K.Mbappé. és A. Hakimi góljával   győzték le 2-0-ra.

♦Majd a csoportkör második fordulójában, a francia bajnok az angol Newcastle otthonában egy nagy pofonba szaladt bele  , 4-1-es vereséget szenvedtek amire nem számított Luis Enrique irányította PSG.

♦A BL- csoport harmadik meccsén , mint arról már beszámoltam az AC Milan csapatát fogadták és gólzáporos 3-0ás győzelmet arattak az olaszok felett. A negyedik fordulóban viszont, az olasz csapat fogadta K.Mbbappé vezette franciákat és egy izgalmas meccsen visszavágot az olasz csapat az elöző csoportkörben elszenvedett vereséget követően 2-1-re győzték le a párizsiakat.

♦A tegnapi csoportkör 5., fordulójában a párizsiak ismét otthon játszottak és a Newcastle csapatát fogadták. A rengeteg helyzetet kialakító párizsiak nem tudtak élni a lehetőséggel és a több, mint harminc lövésből egy sem lett gól. Viszont a vendég angol csapat mint az már ilyenkor lenni szokott két kapura tartó lövéséből egy bennakadt Donnarumma kapujában , 0-1. Igazán izgalom csak a hosszabbításban jött, amikor is a hosszabbítás 8′, percében Dembélé beadását követően Liveramento kézzel ért a labdába, ezt a játékvezető VAR -segítségével alapos vizsgálat után a büntető pontra mutatott. A büntetőt K.Mbappé értékesítette és az idei,  BL-szezonban, már a  3., gólját szerezte meg, 1-1.

Fotó/ Szokodi László ( Kylian Mbappé , PSG játékosa.)

♦Ezzel a döntetlennel még versenyben van a párizsi csapat a továbbjutást illetően. Az viszont, már biztos, hogy a Dortmund továbbjutó, és a csoportkör utolsó mérkőzésén az is eldől, ha pontot szerez, vagy  legyőzi hazai pályán a PSG-t, akkor első helyen jut tovább. A PSG esetében ha győz a Dortmund otthonában, biztosan továbbjutó, ha viszont csak pontot szerez, abban az esetben, a  Newcastle – AC Milan meccs végeredményének függvényében derül ki ,  a Dortmund mellett, melyik csapat jut tovább .