-Kajak-kenu: Varga Ádám legyőzte Kopasz Bálintot, a válogató versenyen

Kozák Danuta párosban Bodonyi Dórával egy  újabb győzelmet söpört be a szombati Maty-éren zajló kvalifikációs versenyen. Tótka magabiztos győzött K-1 200 méteren és ez már tokiói indulást is jelenthet számára. A férfiak K-1 1000 méteres számában a nap meglepetése született , a világbajnok Kopasz Bálint kikapott Varga Ádámtól.

„Jól mentem, de úgy érzem maradt még benne. Hatalmas előny volt, hogy idén csak a négyesre, és a kétszáz egyesre kellett koncentrálnom. Annak ellenére, hogy a négyes védett, az Európa-bajnokságon még bizonyítanunk kell, viszont, ez az egyes úgy gondolom nekem elég, hogy ott lehessek Tokióban.

2016 óta mentálisan nagyon sokat fejlődtem, ebből a szempontból sokkal erősebbnek érzem magam, mint valaha.” – nyilatkozta Tótka Sándor.

Tótka Sándor az (UTE) versenyzője a szombati olimpiai válogató versenyen férfi K1 számában magabiztos győzelemmel harcolta ki a tokiói olimpiai részvételt. A döntőbe Tótka mellett Csizmadia Kolos, aki végül is a második  lett, és Nádas Bence a négyes pályán indulva harmadik helyen ért célba.

Fotó/Szokodi L.

VÉGEREDMÉNY FÉRFI  K-1 200 MÉTER:

1. Tótka Sándor (Újpesti Torna Egylet)
  2. Csizmadia Kolos Attila (Inter-Épfu AVSE)
  3. Nádas Bence  ( MVM Szegedi Vízisport SE)

A női K2-500 méteren a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra páros nagy csatát vívott, a Csipes Tamara Medveczky Erika kettőssel. Csipesék vezettek szinte végig, de a táv kétharmadánál megbillent a hajójuk és ezt Kozák duó kihasználva egy ezredmásodperccel gyorsabban értek célba.

A győztes páros a futam utáni nyilatkozataikban elmondták nem voltak, ezzel a futammal megelégedve, hiányérzetük volt. Az eddigi összeüléseikben, csak jobban mentek ez a mostani, a harmadik összeülésük, de ebből még fognak többet kihozni.

VÉGEREDMÉNY NŐI K-2 500 MÉTER:

1. Kozák Danuta, Bodonyi Dóra          ( Ferencvárosi Torna Club, Szolnoki  Kajak-Kenu Club)
  2. Csipes Tamara, Medveczky Erika  ( Budapesti Honvéd SE)
  3. Hagymási Réka, Csikós Zsóka    ( Budapesti Honvéd SE, Szolnoki  Kajak-Kenu Club)

A NAP MEGLEPETÉS FUTAMA!

A férfiak K1-1000 méteres királyi kategória számában a címvédő világbajnok Kopasz Bálint kikapott Varga Ádámtól.

“Bejött a taktikám, az elején sikerült nagy iramot mennem, a végén pedig kiadni magamból, ami bennem volt. – mondta Varga Ádám.

– Az idei célom, hogy mindkét ezer méteres számban rajthoz állhassak Tokióban,

ehhez párosban kell még bizonyítanunk az Eb-n Béke Kornéllal, de biztató, hogy most egyesben ilyen jól mentem.”

VÉGEREDMÉNY NŐI K-1 1000 MÉTER:

1. Varga Ádám (Központi Sport-és Ifjúsági SE)
  2. Kopasz Bálint ( Graboplast Győri Vízisport SE)
  3.  (Budapest Honvéd SE)

A szombati nap két utolsó számában Európa-bajnokságra való indulási jogot lehetett szerezni, amit C1- 500 méteres döntőben , Fekete Ádám, míg K-1 500 méter döntőjében Vajda Bence szerezte meg győzelmet, és az Eb-n való indulást.

Fotó/Szokodi László ( A képen K-1 500 méter győztese, Vajda Bence látható.)