RANGADÓ a Bajnokságban
Fordulatos mérkőzés, igazságos döntetlen!

Telekom Veszprém-PICK Szeged 26-26 (15-14)
K&H férfi kézilabda liga, 8. forduló, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Bócz, Weidemann.
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 5/4, Yahia 3, Sípos, Blagotinsek, Lauge 2, Strlek 5. Csere: Cupara (kapus), Nenadics 3, Mahé, Ligetvári 2, Nilsson 2, Lékai 3, Maqueda 1.

Vezetőedző: Momir Ilics.
PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 5/1, Tönnesen 1, Bombac 1, Bánhidi 2, Mackovsek 2, Frimmel 8/4. Csere: Mikler (kapus), Henigman, Garciandía 1, Martins 6, Bodó, Radivojevics, Rosta, Blonz.

Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc
Hétméteres: 5/4, ill. 8/5

Az őszi szünet után a forduló rangadóját játszotta a Telekom Veszprém és a Pick Szeged a
K&H Ligában.
Ez az összecsapás mindig mást jelent mind a két Csapatnak, függetlenül az Bajnokságban, a Kupában
vagy a Bajnokok Ligájában nyújtott teljesítményétől függetlenül.
Egy két érdekes szám a rangadó előtt:
-Miklernek a 41 összecsapása
– Lékai veszprémi színekben 21, szegedi színekben 10-szer lépett eddig pályára
– Maqueda mind a két csapattal lett egyszer-egyszer Magyar Bajnok és nyer Magyar kupát

Hullámzó teljesítmény jellemezte a Csapatok játékát mind a két félidőben.
Az első félidőt a vendégek kezdték jobban 16:15 (7 – 9), időt is kért Momir Ilic. Ezt követően egy 3 – 0
sorozattal és egy Matckovsek eladott labdával fordítottak a hazaiak. 22:11-nél 11 – 11 egál. Majd
átvette a vezetést a Veszprém 12 – 11, Pastor rögtön időt is kért.
A 4 gólos hazai sikert Martins gólja törte meg. Azonban ezt követően piroslapos kiállítást kapott
Henigman, Lauge-val szembeni (nem szándékos) védekezése miatt. A tavalyi Bajnoki döntő
ugyanezen szakaszában, Bánhidit állították ki piros lappal.
A félidő utolsó szakaszában a Veszprémnek nem ment annyira a játék, vissza is vette a vezetést a
Szeged, de a vége 15 – 14 zárul.
Az első félidőben veszprémi oldalon Corrales-t, míg a szegedi oldalon a szélsők teljesítését kellett
kiemelni.
Mindkét oldali kapuscserével indul a második félidő.
Továbbra is jellemezte a csapatok játékát a hullámzó teljesítmény, egymás hibáit kihasználták a felke,
gyors támadásokkal, gólókkal büntették egymást.
35:30 először volt közte 3 gól 18 – 15.
46:44 A második félidőben egy rosszabb Veszprémi szakasszal visszajött a meccsbe a Szeged 5 -1
sorozattal ledolgozta hátrányát 23 -22.
57:40 Sostaric hétméteresét Cupara fogja, Veszprémi esély a győzelemre. Azonban a hazaiak sem
úszták meg piroslapos kiállítás nélkül a találkozót, Lauge-t küldték ki Bánhidival szembeni védekezése
miatt. Csúnya sérülésnek látszott, de szerencsére a szegediek beállója még a hajrára vissza tudott
jönni a pályára.
Mikler hatalmas védésével pontszerzési esélyt szerzett Csapatának, melyre Martins bombája tette fel
a pontot és egyenlített ki 26 – 26. Már csak 10 másodperc volt hátra a találkozóból, de a hazaiak
ennyi idő alatt már nem tudtak támadást felépíteni és gólt lőni.

A mutatott játék alapján igazságos döntetlen született. Azt gondolom, mind a két Csapatnak
elemezni kell saját játékát, tanulni belőle. A következő összecsapáson ennél koncentráltabban kell
játszani, ha a két pont megszerzése a cél!

Igy értékeltek a Felek:
Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője:
Nehéz mérkőzés volt így a szünet után. Az első félidőben irányítottuk a találkozót, de a másodikban a
Veszprém jól kezdett, cseréltünk, -4-ről is vissza tudtunk jönni. Egyre jobbak lettünk támadásban és a
végén mindig csak 1-1 gól dönt. Mint most is. 1 pontot szereztünk. ami nagyon fontos nekünk.
Folytatjuk a Bajnokok Ligájában.
Imanol Garciandia, a Pick Szeged jobbátlövője
Nehéz meccs volt az elejétől fogva, jó első félidőt játszottunk, leszámítva az utolsó pár percet. A
második félidőben gyengén támadtunk és emiatt elhúzott a Veszprém. Aztán néhány hazai hibából
vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Úgy gondolom igazságos döntetlen született, de még sokat kell
fejlődnünk a szezon folyamán.

Momir Ilic, a Telekom Veszprém vezetőedzője:
Gratulálok a Szegednek! Nem igazán mondhatnám, hogy elégedett vagyok, négy góllal vezettünk és a
vége mégis döntetlen lett. Nem kezdtünk túl jól, aztán kicsit feljavultunk, de a hajrában mégis könnyű
gólokat tudott szerezni a Szeged. Három nap múlva kemény BL-mérkőzés vár ránk Zaporozsjéban,
készülnünk, regenerálódnunk kell. Sok sikert kívánok a Szegednek a Bajnokok Ligájában!
Lékai Máté, a Telekom Veszprém irányítója:
Olyan mérkőzés volt amire számítottunk. Szerettünk volna nyerni, voltak jó periódusaink, de aztán
sorsdöntő hibákat vétettünk, amiből visszajött a Szeged. Sajnálom, hogy elvesztettünk egy pontot.