UEFA BAJNOKOK LIGÁJA NYOLCADDÖNTŐ, 1., MÉRKŐZÉS

Mint arról már beszámoltam a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő sorozattal kezdődött az idei BL-szezon.  Kedden két nyolcaddöntőt mérkőzést  rendeztek, a Lipcse – Real Madrid, és a Købehavn – Manchester City.

A címvédő Manchester City a dán bajnok otthonába látogatott. A mérkőzés alakulását tekintve az angol csapat, De Bruyne révén, már a tizedik perc végén megszerezte a vezetést, 0-1. A hazaiak az első félidő 34′, percében egy vendég „bénázást” kihasználva Mattsson góljával egyenlítettek ki. Azt gondolhattuk volna, hogy az első félidő 1-1-es döntetlennel zárul, de a hosszabbítás első percében Bernardo Silva betalált Grabara kapujába, 1-2.  A második félidőben is több helyzete volt, az angol csapatnak , de azok sorra elakadtak köztük Haaland lövései. A hosszabbításban P. Foden gólja zárta a mérkőzést 1-3.

FC København ( dán) – Manchester City ( angol) 3 – 1 (1 – 2)

Parken Stadion, V: José María Sánchez ( spanyol)

Gólszerző: 34′ , Mattsson , ill., 10′, De Bruyne, 45+1′, Bernardo Silva, 90+2 P. Foden

København: K. Grabara (GK), S. McKenna, D. Vavro, K.Diks, E. Jelert, M. Mattsson, R. Falk, D. Gonçalves, M. Elyounoussi , V. Cleasson, E.Achouri

Vezetőedző: J. Neestrup

Manchester City: Ederson (GK), N. Aké, Rúben Dias, J.Stones, K. Walker, Rodri, B. Silva, J. Grealish, K. De Bruyne, P.Foden , E. Haaland

Menedzser: P. Guardiola