FÉRFI KÉZILABDA  BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 4., FORDULÓ, ‘B’-CSOPORT

Mikler Roli parádés védései kellettek ahhoz, hogy ne legyen még nagyobb zakó a végén!

Csúfos vereség, Szurkolói füttyszó
Pick Szeged – Aalborg Handbold 29 – 41 (15 – 17)

Pont nélkül lépett pályára a Pick Szeged Csapata a Bajnokok Ligája negyedik fordulójába,
hazai pályán. Közel egy évvel ezelőtt játszott egymással a két csapat Szegeden, akkor 31 – 28-as (17 –
13) hazai győzelemmel.
A vendégek csapatát ettől a szezontól már Mikkel Hansen is erősíti, aki a PSG-től sérüléssel távozott.
A múlt héten hazai pályán az Aalborg is kikapott a Kielcétől.
Mario Sostaric (24) az első támadást góllal fejezte be, majd labdaszerzés után egy Frimmel
(25) gól, és egy Mikler (16) védéssel folytatódott a találkozó.
Sok kritika érte a játékosokat és a vezetést az eddigi BL teljesítménye miatt, de a Szurkolót aktívan
éltették a Csapatot! Azt azért meg kell hagyni, hogy a 8300 férőhelyes csarnok felső szektora ma nem
is szolgálta ki a szurkolókat. Bánhidi (27) a 8. percben már nem tudta erősíteni a hazaiakat …. xxxx

A játékunk a korábbiakhoz képest annyiban változott, hogy a szélsőket is el kezdték mozgatni, és a
Bánhidit váltó Rosta (45) is betalált. Majd egy hétméterest is kiharcolt, melyet Radivojevic (17) be is
lőtt. Nem elkiabálva, de az előző szezonhoz képest, sokkal magabiztosabb a játéka. Ez nem mondható
el azonba Bodó (9) teljesítményére. A távoli lövései elkerülik a kaput.
A 24. percben vették át a vezetést a Vendégek, egymás után két Hoxer góllal. Tönnesen (5) játékát a
játékvezetők 2+2 perccel díjazták és egy hétméteressel. Pastor mester látványos gesztusokkal
fogadta a pályáról érkező játékost. A szünetre 15 – 17 állással mentek a felek.
A második félidőt már Alilovic (32) kezdte a kapuban, az első öt percben, két hatalmas védést is
bemutatott.
Nem igazán tudtunk mit kezdeni az Aalborg és a helyzeteket is kihagyta a Szeged, így 35:44 16 -22
hazai időkérés. Majd az vendégek játékában is érezhető volt a hullámzás, nehezen tudtak mit kezdeni
a hazai védelemmel, de a támadások vége még is góllal zárult.
47. percben egy belemenést tovább engedtek a játékvezetők, a támadás folytatódott, így 25 – 31 volt
az állás. Ennek ellenére a Szurkolók tovább skandálták a „Hajrá, Szeged”-et. A Szeged játékát
továbbra is a pontatlanság jellemezte.
A második félidőben már semmi nem jött össze a Szegednek. Próbáltak az eredmény után menni,
sokáig tartották a hat gólos különbséget, de a vége tizenegy gól lett…
Az eredmény magáért beszél, van mit tenni a Szegedi Klub háza táján. A válogatott hetet
követően a következő BL mérkőzést Legközelebb, 2022.10.26-án ismét hazai pályán játsza a Pick
Szeged az Elverum ellen.

Így értékeltek a Felek:
Stefan Madsen – az Alaborg Handbold vezető edzője: nehéz mérkőzésre számítottunk, már csak
azért is, mert a Pick Szegednek nem indult jól ez a szezon, a három vereség után az gondoltuk
ellenfelünk nagyon motivált lesz. Kemény mérkőzésre számítottunk, ami az első félidőben be is

igazolódott. Nagyon jól játszott a hazai Csapat, 2 góllal vezettek is. A második félidőben fantasztikus
játékot sikerült produkálnunk, természetesen rendkívül elégedettek vagyunk.
Juan Carlos Pastor – a Pick Szeged vezetőedzője: jól kezdtük a meccset, de az első félidő utolsó 2
perce és a második félidő eleje volt borzalmas számunkra. 5 góllal elhúzott a vendég csapat és utána
már semmi nem jött össze.

Az ember nyerhet, veszíthet, de ilyen vereséget nem szenvedhet…
Annak ellenére, hogy mennyit dolgoztunk, nagyon mélyre jutottunk. Büszkék lehetünk a
közönségünkre, de nem mutattuk azt a játékot, amit várnak tőlünk. A vendégcsapat hálóőre jól
védett a megszerzett labdákkal „legyilkoltak” minket. sorozatban, rendkívül jó gólszerzési lehetőséget
adtuk az ellenfélnek. Ez szörnyű érzés nekünk, elnézést kérünk a Klubtól, a Szponzorjainktól, a
Közönségtől, akik eljönnek biztatni minket, ez szörnyű.
Sebastian Bartold – az Alaborg Handbold játékosa: remek Arénában játszottunk, azt hiszem minden
klub irigykedik erre. Elégedettek vagyunk, azt tudtuk játszani amire készültünk. Nagyon kemény
védekezést játszottunk, és különösen a második félidőben a gyors lerohanásokkal meg tudtuk lepni a
hazai Csapatot. Jó kis első félidő volt, de a kulcs momentum a kapusunk beállása volt szerintem. Az,
hogy iklyen könnyű gólokat tudtunk szerezni és 10-11 góllal tudunk nyerni, ez nagy büszkeség
számunkra, melyre sokáig fogunk emlékezni.
Bánhidi Bence – a Pick Szeged csapatkapitánya: a Misterrel egyet értek, ami a szakmáról szólt, de
amit a pályán láthattak az a küzdés, visszafutás, amiről beszélt a vezetőedzőnk, a második félidőre
széthullott. Már nem először látthatták ezt, mert az előző meccseinken is ez történt. Nagyon
sajnáljuk, nem tudjuk mitől van ez az egész és erről már nagyon sokat beszélgettünk az öltözőben is a
Srácokkal. Köszönjük a Szurkolóknak, hogy hatvan percen keresztül kitartottak mellettünk és itt
voltak. Össze kell dugnunk a fejünket és ki kell jönnünk ebből az óriási mélységből.

Hajrá Szeged #csakelőre

Cikk: M.A.

PICK Szeged–Aalborg Handbold (dán) 29–41 (15–17)

Szeged, Pick Aréna,
5300 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).
PICK Szeged:
Mikler – Sostaric 6, Garciandía 3, Bombac 1, Bánhidi 3, Bodó 2, Frimmel 4. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Rosta 4, Radivojevics 2/2, Martins, Blonz 1, Tönnesen 3.

Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Aalborg :
Gade – Björnsen 6, Sandell, J. Nielsen 4, Möllgaard, Pálmarsson 1, Barthold 10. Csere: Aggefors (kapus), M. Hansen 11/3, Claar 2, Antonsen 1, Hangaard 6.

Vezetőedző: Stefan Madsen.
Hétméteres: 2/2, ill. 4/3.
Kiállítás: 10, ill. 4 perc.